Вибори-2014: за голоси жителів Тернопілля поборються 58 мажоритарників (Відео)

P9300001-nУсе, останні охочі стати народними депутатами, – відомі! Хтось ще зніме свою кандидатуру, решта – вестимуть шалену боротьбу за голоси виборців. 

Нагадаємо, в обід 30 вересня на Тернопільщині кількість зареєстрованих на участь у виборах 26 жовтня кандидатів-мажоритарників досягла 58. Докладно про всіх ІА «7 Днів-Україна» розповість згодом.

Читайте також. “Аби проголосувати, військовим слід звернутися до реєстру виборців за місцем дислокації”, – Віктор Пулька

Хоча передвиборча агітація лише почалася, вже є перші порушення і зловживання, напередодні нагадали громадські спостерігачі від мережі “ОПОРА” та Комітету Виборців України.

– Наші активісти помітили розміщення агітаційний матеріалів – друкованих банерів і білбордів певними політичними силами, – ще до реєстрації, тобто до початку агітації. Наразі ці носії є. Але така реклама не могла бути проплачена з виборчого фонду, оскільки розміщена до моменту реєстрації таких виборчих фондів, – розповідає юрист ТОО Комітет Виборців України Тетяна Семусь.

Помічені у порушеннях: Радикальна партія Олега Ляшка, Ліберальна партія України, ВО «Батьківщина», Блок Порошенка та ін.

Читайте також. “На Тернопільщині буде близько 250 спостерігачів-волонтерів”, – юрист КВУ (Відео)

Претензії мають активісти і щодо вихідних даних на зовнішній рекламі. Їх просто немає на тих біг-бордах, які висять по місту не перший день. Надалі тривають заміни в окружних виборчих комісіях, проте остаточним уже є їхній керівний склад.

– Уже 11% зі складу окружних виборчих комісій в області замінили. Це свідчить про недостатню роботу політичних партій при висуванні кандидатур на посади в окружних виборчих комісіях, – каже Тетяна Семусь.

Активісти громадської мережі “ОПОРА” помітили ще й листівки одного із кандидатів, які були розклеєні у громадському транспорті. Ще одного мажоритарника запідозрили у непрямому підкупі виборців через роботу благодійного фонду. Перший – Тарас Козак, який йде по округу №167. Інший – Михайло Апостол, який є засновником благодійного фонду «Апостол». Однак коли від «ОПОРИ» зв’язався з ним, він подякував за надану інформацію і сказав, що офіційно призупиняє діяльність фонду на період виборів.

Крім того, спостерігачі постійно фіксують «джинсу» – приховану рекламу від  партій у різних засобах масової інформації. Оскільки все наразі – у правовому полі, то виборців закликають бути уважними та фільтрувати інформацію подібного роду.

– Звертаємося до всіх: якщо помітили порушення, звертайтеся до наших представників або на офіційні сайти, на сторінки в соцмережах. Вказуйте факти, щоб ми могли зробити ефективнішою роботу з виявлення порушень, – говорить координатор Громадської мережі “ОПОРА” в Тернопільській області Рустам Ергешов.

За його даними, комісії працюють, але явка на окружних виборчих дільницях – у середньому 12-14 осіб, тобто вона перебуває у межах квоти. Немає високої явки я на засіданнях ОВК, що активістів здивувало.

Довідково. На Тернопіллі створили п’ять ОВК, які відповідають місцевим виборчим округам: №№163, 164, 165, 166 і 167. На кожному з них зареєструвалася різна кількість кандидатів.

Софія Левицька