Виборцями-переселенцями у Тернополі переймалися не марно – ЦВК дослухалася до експертів (Відео)

PA070063-nВнутрішні переселенці зі сходу України та Криму – їх в області нині є понад тисячу – зможуть проголосувати на Тернопіллі.

Аби взяти участь у виборах біженцям необхідно пройти просту процедуру. Як це зробити, пояснювали під час «круглого столу» в Тернопільському прес-клубі 7 жовтня.

Читайте також. “Вибори-2014″: на окрузі №167 серед 12 кандидатів – екс-чиновник, нардеп, майданівець і комуністка

УВАГА! Для того, щоб переселенці з Донбасу мали право проголосувати в інших містах, їм треба пройти коротку процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Для цього необхідно у Відділі ведення Державного реєстру виборців України надати письмову заяву та свій паспорт. Згідно із постановою ЦВК від 7 жовтня 2014 р., переселенці не мусять надавати жодних інших документів.

На Тернопільщині  наразі – 1533 внутрішніх переселенців і близько тисячі з них мають право голосувати (решта – діти). Процедуру реєстрації і голосування для людей, які приїхали з Криму, максимально спростили. Із тими, хто перебрався із зони АТО, було складніше. Саме на цій проблемі наголошували експерти під час засідання.

Тож добре, що ЦВК на це звернула увагу і швидко ухвалила нову постанову.

– Виборець, який переїхав з Автономної Республіки Крим не зобов’язаний надавати будь-які інші додаткові довідки про причини свого перебування. Він просто показує паспорт. Мовляв, у мене прописка, наприклад, Сімферополь. І це є підставою для органів введення Державного реєстру виборців зареєструвати цю людину і видати їй посвідчення, – розповів експерт із виборчого права ВГО “Центр підтримки громадських ініціатив” Микола Сюравчик.

Натомість переселенцям зі сходу треба було мати ще й довідку про тимчасове місце перебування. Щоб отримати цей документ треба було звернутися в управління Державної міграційної служби чи навіть у сільраду, жек, готель, санаторій, оздоровчий табір, де нині мешкають тимчасово переміщені. Із тією довідкою слід було вже звернутися у відділ Державного ведення реєстру виборців.

Основним завданням Державного реєстру виборців нині є складання попередніх списків виборців. Прізвища переселенців вносять уже в них.

– Ще один варіант щодо переселенців чи осіб з інших областей, які тут проживають терміном до півроку: вони можуть зареєструватися в державній міграційні службі, – пояснив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради Віктор Пулька. – Ця служба надає нам інформацію і ми їх тимчасово включаємо у списки виборців у Тернополі. Така робота триває. Ми вже отримали інформацію від міграційної служби щодо 100 осіб, і вони стають на тимчасовий облік. Це стосується переселенців з Донецької та Луганської області, з Криму зареєстровані лише 10 чоловік.

У Тернополі, за його словами, надають можливість скористатися виборчим правом усім людям. Лише вони мають самі вирішити – голосувати чи ні.

– Єдиним питанням залишається бажання цих людей прийти до нас і написати ці заяви. Ми надаємо їм право скористатися своїм конституційним правом, а вже власне особи самі вибирають чи їм хочуть вони голосувати чи ні, це їх право, – говорить Віктор Пулька.

Додамо, що ідею із необхідністю якнайшвидшого спрощення процедури для переселенців, аби вони могли проголосувати, того дня підтримала і представник КВУ у Тернопільській області – юрист Тетяна Семусь.

Довідково. Додаткову інформацію внутрішні переселенці можуть отримати у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою: Тернопіль, вул. Листопадова, 5.

Софія Левицька