Виборця, який продав свій голос, штрафуватимуть на суму до 5,1 тис грн

вибориТернопільські правоохоронці нагадують: відповідальність за порушення виборчих прав громадян – посилили!

Вступив в дію Закон №1703-VII “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян”, наголошують у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. “Виборчі дільниці охоронятимуть не лише міліціонери”, – Руслан Балик (Відео)

Законом передбачена відповідальність як для тих, хто скуповує голоси, так і для самих виборців. Так, виборця, який продав свій голос, штрафуватимуть на суму від 1,7 до 5,1 тис. грн або будуть карати виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Тих, хто підкуповує виборців, будуть карати обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю також на строк від одного до трьох років.

Читайте також. “26 жовтня ми обиратимемо право на вільне, заможне життя нас і наших дітей” – Василь Хомінець

Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг карається обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Закон також посилює кримінальні санкції за вчинення злочинів щодо порушення виборчих прав громадян. Так, за перешкоджання вільному здійсненню громадянином виборчого права або права брати участь у референдумі караються обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Читайте також. “Вибори-2014″: перелік партій, які ввели до списків від одного до трьох тернополян

У разі, якщо громадянину перешкоджають у здійсненні виборчого права із погрозами або застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, такі дії карають обмеженням волі на строк від 2 до 5 років. Такий злочин класифікуватимуть як злочин середньої тяжкості.

За відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії або іншою службовою особою з використанням свого службового становища, передбачене, зокрема, позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Внаслідок чого такий злочин класифікуватимуть як тяжкий.

Читайте також. “Вибори-2014″: чому 12 партій “не люблять” тернополян (Відео)

Також до тяжких злочинів тепер віднесли, зокрема, незаконну вимогу або вказівку службової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії (позбавлення волі на строк від 5 до 10 років), підробку виборчих документів (від 3 до 7 років), викрадення або приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців (від 5 до 7 років).

Законом також встановили кримінальну відповідальність за отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його отримувати (штраф від 1,7 до 5,1 тис. грн або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років).

Софія Левицька