Всі подробиці спецоперації: бійці ЗСУ розповіли, як відібрали в окупантів передмістя Горлівки (Відео)

ф7У боях за Південне (Чигарі) від 8 травня бойовики вже втратили вбитими 15 і пораненими стільки ж окупантів, в українських військових – 1 легко поранений боєць, який і зараз тримає оборону на передовій.

Передмістя Горлівки – селище міського типу Південне – бійці першого механізованого батальйону та розвідроти 24-ї механізованої бригади ЗСУ відібрали в окупантів 8 травня. Про це на своїй офіційній сторінці у Фейсбук повідомляє 24 ОМБр імені короля Данила.

Довідково: Південне – селище міського типу у передмісті Горлівки. До декомунізації селище наивалось Ленінське. Чигарі або ж Чигирі – місцева народна назва південної частини селища зі сторони Горлівки.

Отримання українськими військовими контролю над Селищем підтвердив на своїй сторінці у Фейсбук і штаб Операції об’єднаних сил.

Читайте також: Бійці ЗСУ взяли під контроль важливий населений пункт Донбасу — окупанти скаженіють (Мапа, Відео)

Бійці 24-ї бригади кажуть, що це була спланована спецоперація.

Селище Південне (Чигарі) - населений пункт, що, за Мінськими угодами мав би бути під контролем України, та за фактом був так званою сірою зоною. Із середини квітня бойовики почали ним цікавитись: у селищі регулярно почав бувати їх мотострілецький взвод. Відтак, не чекаючи подальших кроків окупантів, штаб 24-ї бригади ЗСУ розробив план спецоперації, яку проводили під наглядом командування Об’єднаних сил.

Читайте також: Стало відомо, який саме підрозділ ЗСУ відібрав в окупантів підходи до Горлівки

У підсумку за чотири години в ніч на 8 травня українські військові без жодних втрат взяли Південне під повний свій контроль. У бойовиків в ту ніч у Чигарях був 1 загиблий 1 поранений.

Про подробиці спецоперації і нинішню ситуацію на нових позиціях у передмісті Горлівки військові 24-ї бриагди ЗСУ розповіли у відео Військового телебачення України.

Страший групи бійців 24-ї бригади ЗСУ, яка в ніч на 8 травня заходила в Південне, каже, що зайшли в селише "по-тихому": "Зайшли спокійно, окопалися і тримали оборону там. Противник вів себе трохи агресивно, але ми це витримали і можемо продовжувати далі".

Вид із нових позицій ЗСУ під Горлівкою. Фото - скріншот з відео Військового телебачення України
Вид із нових позицій ЗСУ під Горлівкою. Фото - скріншот з відео Військового телебачення України

Читайте також: ЗСУ просунулась на Донбасі на 2 км — бойовики у відповідь поширюють фейкове «звернення» (Відео)

Після втрати Чигарів бойовики не втрачають безперспективних надій повернути селище: поливають нові позиції бійців ЗСУ вогнем, у тому числі з артилерії, та при цьому самі зазнають втрат: від 8 травня до 17-го у бойовиків щонайменше 15 вбитих і 15 поранених, тоді як втрати серед українськи військових - 1 легко поранений боєць, який із забинтованою рукою продовжує бити ворога на передовій.

Бійці 24-ї бригади ЗСУ запевняють, що ніяких проблем у Південному у них нема: місцеві зустріли добре, а нові позиції в них надійно укріплені, хоч бойовики зараз ведуть активну розвідку.

"Перевага на нашій стороні як в особовому складі, так і в вогневому ураженні противника", - стверджує один із командирів 24-ї бригади ЗСУ.

Читайте також: Українські військові на Донбасі покращили своє тактичне становище — штаб ООС

"Ми маємо повністю перевагу у вогневому відношенні та у тактичному, так як здійснюємло вогневий контроль всіх висот противника", - додає інший військовий бригади ЗСУ.

"Для противника взяти цю позицію буде нереальне завдання", - кажуть бійці ЗСУ, які тримають оборону на нових позиціях у Південному( Чигарях).

ф1ф2ф3