Вселенський Патріархат розглянув звернення Порошенка і почав процедури для надання автокефалії православній церкві України

ф3Вселенський Патріархат почав процедури, що передують наданню автокефалії православній церкві в Україні.

Про це йдеться у комюніке Священного Синоду від 22 квітня.

Читайте також: «Україна, як ніколи, близька до появи власної автокефальної помісної церкви», — Порошенко зробив важливу заяву (Відео)

20 квітня підтримане українським парламентом звернення Президента України заступник глави АП Ростислав Павленко передав Вселенському Патріарху Варфоломію, повідомляє сайт Глави української держави.

Читайте також: Надання Томосу про автокефалію: Президент Петро Порошенко зустрівся з предстоятелями всіх православних церков

Павленко також передав Вселенському Патріарху постанову Верховної Ради України про підтримку цього звернення Президента України.

Читайте також: За присутності Президента ВР підтримала звернення про створення автокефальної помісної церкви в Україні (Відео)

Передані і звернення від ієрархів українських православних церков про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Передача звернення Президента України Вселенському патріахху Ворфоломію. Фото - сайт Президента України
Передача звернення Президента України Вселенському патріахху Ворфоломію. Фото – сайт Президента України

Без зволікань 20 квітня Синод на своєму засіданні, що відбувалося 19-20 квітня під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія, розглянув це звернення.

За підсумками опубліковане комюніке, в якому повідомляється, що Синод вирішив почати з цього питання консультації з сестринськими церквами.

“Як справжня Материнська Церква ми розглянули питання, що відносяться до церковної ситуації в Україні, як це робилося і під час минулих сесій Синоду. Отримавши від церковних і цивільної влади, які представляють мільйони українських православних християн, петицію про надання автокефалії, (Синод – ред.) ухвалив рішення тісніше спілкуватися і координуватися з сестринськими православними церквами у цьому питанні”, – йдеться у заяві після засідання Синоду.

У Київській Патріархії УПЦ підкремслили, що оприлюднене комюніке Синоду “самим фактом своєї публікації є вагомим позитивним сигналом про істотні зрушення та готовність Вселенського Патріархату довести розпочату справу до логічного позитивного завершення”.

“Зазначене повідомлення засвідчує, що усі звернення – церковні (від українських архиєреїв) та світські (від президента, яке підтримав парламент) були офіційно прийняті до розгляду, що є формальним початком процедури проголошення Томосу”,заявили в УПЦ КП.