Все йшло на Москву – СБУ опублікувала оперативне відео обшуку в філіях “Яндекс. Україна”. Там все заперечують (Відео)

ЯндексВсі персональні дані з системи “Яндекс” з України напряму йшли до Росії.

Про це в ході обшуків у філіях в Одесі і Києві, проаналізувавши технічні дані, виявили СБУ.

Там кажуть, що зібрані дані, в тому числі про бійців АТО та працівників силових структур збирала російська розвідка.

За твердженням заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України Юлії Лапутіної, зібрана інформація давала можливість Росії планувати диверсії і теракти на території України.

Провадження за статтею “державна зрада” триває.

Читайте також: СБУ проводить обшуки в офісах «Яндекс. Україна»

Тим часом компанія “Яндекс” відкидає звинувачення СБУ в тому, що менеджмент компанії незаконно збирав і передавав у РФ персональні дані українських громадян.

"Ні у співробітників "Яндекс.Україна", ні у керівництва українського підрозділу не було доступу до персональних даних користувачів "Яндекса". Захист персональних даних наших користувачів у всіх країнах, де ми надаємо послуги, є найвищим пріоритетом. Зокрема для забезпечення цього, дані про користувачів знеособлені і анонімні", - йдеться в заяві "Яндекса".

"Існують суворі законні процедури, за якими правоохоронні органи можуть звернутися в компанію з вимогою розкрити ті чи інші дані – але на це має бути відповідне рішення суду, і сама компанія повинна визнати його обґрунтованим. Ніякої передачі даних, в якій звинувачують Яндекс, не було", - підкреслили в компанії.

Відео - СБУ.