Вражаюча статистика: експерти назвали причини, через які українці стають безробітними

фото: державна служба зайнятості (Фейсбук)
фото: державна служба зайнятості (Фейсбук)

Невтішна статистика гласить: третина українців була без роботи останнім часом. За останні три роки кожен третій українець на тривалий час опинявся без роботи. Найчастіше це була молодь і сільські жителі.

Дедалі частіше українці позбуваються роботи звільнившись або за власним бажанням, або за угодою сторін.

Такі дані оприлюднили нещодавно експерти міністерства економіки.

Основна причина безробіття українців – звільнення за власним бажанням або за згодою сторін, інформує ua.korrespondent.net.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук та додав графіку на основі даних Держстату у п'ятницю, 22 листопада.

фото: ДССУ
фото: ДССУ
"38% безробітних в Україні - це звільнені за власним бажанням або за згодою сторін. Мабуть, це досить природна причина, однак з високою ймовірністю такий спосіб використовується бізнесом для звільнення "неефективних" працівників при оптимізації діяльності або в умовах скорочення виробництва", - прокоментував він опубліковану статистику.
Крім того, 21% безробітних звільнені з економічних причин.
"Досить багато, враховуючи поточний високий попит на робочу силу. Це ще раз підтверджує необхідність реформи ринку праці", - підкреслив Ніколайчук.
Також 10% українців звільнені у зв'язку із закінченням терміну контракту, ще 10% не змогли працевлаштуватися після закінчення навчального закладу. Для 9% українців робота носить сезонний характер, ще 5% не працевлаштовані через завантаженість домашніми обов'язками.