ВР звернулась до міжнародної спільноти через вибори президента Росії

ф1Український парламент закликав світ не визнавати результати виборів президента Росії 18 березня, оскільки вони відбуватимуться і в анексованому Криму.

Відповідною постановою №7546, яку підтримали 255 нардепів, ВР закликала міжнародні організації – Радбез та Генасамблею ООН, ОБСЄ, ЄС, НАТО, інші міжнародні організації, парламентські асамблеї, іноземні парламенти та уряди – застерегти РФ від проведення цих виборів на анексованій території України.

Читайте також: Нецензурна лайка і обливання: дебати кандидатів у президенти РФ спричинили скандал (Відео)

Як пише 112 Україна, аким чином Рада постановила визнати, що намір Російської Федерації провести вибори президента РФ на тимчасово окупованій частині України – в Криму – порушує Конституцію та законодавство України, основні принципи та норми міжнародного права, Статут ООН, Гельсінський Заключний акт, Будапештський меморандум 1994 року, резолюцію Генасамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262 та інші акти.

Також депутати схвалили звернення до міжнародного співтовариства та доручили МЗС направити текст звернення до Радбезу і Генасамблеї ООН, міжнародних організацій, парламентських асамблей, парламентів та урядів держав-членів ООН.

У тексті звернення Верховна Рада зазначає, що Росія має намір 18 березня 2018 року провести вибори президента РФ на тимчасово окупованій території Криму. Підкреслюють, що "проведення виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є незаконним, а отже, унеможливлює визнання їхніх результатів".

Нагадують, що "ці так звані "вибори" були призначені нелегітимним парламентом Росії, "обраним" із врахуванням незаконного голосування в Криму у 2016 році".

Верховна Рада закликала міжнародне товариство застосувати засоби, щоб застерегти Росію від проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. У разі проведення виборів - не визнавати їх легітимності, як і подальші рішення майбутнього президента, виходячи із загального принципу права (Jus ex injuria non oritur – право не може виникнути з правопорушення).

Окрім того, закликають уникати дій, які могли б заохотити РФ до порушення суверенітету України чи порушення прав і свобод людини в Криму. В разі порушення - застосувати санкції. Посилити зусилля, щоб змусити Росію надати доступ міжнародним спостерігачам на окупований Крим для моніторингу порушень прав людей.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від БПП Рефат Чубаров озвучив поправки, які внесли з голосу.

"Ми маємо закликати наших партнерів, взагалі уряди, парламенти, президентів країн, до конкретики по відношенню до президента Росії, який буде обраний в результаті незаконних виборів в Криму: уникати здійснення президентом Росії, обраним внаслідок виборів, які були незаконно розширені на території, тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, які є частиною суверенної території України у її міжнародно визнаних кордонах державних та робочих візитів до країн - членів ООН. Президентам, урядам та парламентам країн - членів ООН не приймати запрошення та не здійснювати державний та офіційний візити до РФ", - сказав Чубаров.

Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.