ВР зробила крок до розділення посад начальника Генштабу і Головнокомандувача ЗСУ

ф1Наразі в Україні начальник Генерального штабу за посадою є Головнокомандувачем Збройних сил України. Цю посаду зараз обіймає генерал Руслан Хомчак.

4 березня Верховна рада України схвалила розділення посади начальника Генштабу ЗСУ, внісши зміни до перехідних положень закону “Про національну безпеку” (законопроєкт №3015), повідомляє у Твіттер ВР. За відповідний законопроєкт №3015 проголосувало 292 депутати.

Відповідно до внесених змін, посади Начальника Генштабу ЗСУ та Головнокомандувача ЗСУ мають стати окремими посадами вже 27 березня цього року.

Як пояснює Ukrainian Military Pages, Верховна рада прискорила реформу органів військового управління щодо розділення посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗС України на дві окремі посади.

Від початку розділення планувалось перенести з 1 січня 2021-го на 1 березня цього року проте Рада не встигла вчасно схвалити закон через розгляд земельного питання.

Після набрання чинності законом у ЗС України з’явиться посада Головнокомандувача, якій буде підпорядкований Президентові та міністру оборони. Призначатиме його, за поданням міністра оборони, та звільнятиме Президент України. Згідно з оприлюдненим раніше наказом Міноборони від 10 грудня 2019 року №624 Головнокомандувач для виконання своїх функцій матиме Апарат головнокомандувача Збройних Сил України.

Головнокомандувач буде відповідати за готовність до виконання покладених завдань і за безпосереднє військове керівництво та управління застосуванням Збройних Сил України, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони.

Генеральний штаб Збройних сил України, якій очолить начальник, буде головним органом військового управління з планування оборони держави, стратегічного планування застосування ЗС України та визначених сил і засобів інших складових сил оборони, координації і контролю за виконанням завдань у сфері оборони органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та силами оборони у межах, визначених законодавством.