ВР запровадила покарання за перевезення дітей без автокрісел: розмір штрафів (Відео, Графіка)

ф2За перевезення дитини в автомобілі без автокрісла штраф складає 510 грн, за повторне порушення упродовж року – 850 грн.

Таку суму штрафів, виходячи із чинних неоподаткованих мінімумів доходів громадян, запровадила сьогодні Верховна рада України, прийнявши в другому читанні законопроєкт 1150.

Закон набуде чинності наступного дня після його офіційного опублікування.

У пояснювальній записці йдеться, що у підпунктах “б-г”, пункту 21.11 Правил дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або віком до 12 років, у транспорті без спецзасобів, які дають змогу пристебнути дитину; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей – у темну пору доби.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують імовірність смерті немовлят у ДТП приблизно на 70%, старших дітей – на 54-80%.

За статистикою МОЗ України, кожен десятий травмований у ДТП в Україні, – дитина.

Що стається з непристебнутими належним чином дітьми в салоні авто, яке потрапляє в аварію, добре видно в інфографіці освітнього проєкту “Відповідальні батьки” та на відео.

ф1