ВР визнала добровольців в АТО учасникам бойових дій

АТО-прапор України над бійцяки в повній екіпіровці на БТРВерховна Рада підтримала проект закону №1688 “Про внесення змін до закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”). За відповідне рішення проголосували 234 депутати.

Як заявив глава комітету Верховної Ради у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Олександр Третьяков, цей законопроект чітко впорядковує кількість осіб, які мають право на отримання статусу учасника бойових дій, учасників війни і інвалідів війни.

Так, законопроектом №1688 пропонується усунути прогалини чинного законодавства і розширити категорії осіб, що мають право на встановлення статусу учасника бойових дій, учасника війни та інваліда війни.

Законопроектом пропонується надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції в період її проведення, за умови, що в подальшому ці формування були включені до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України або Національної гвардії України.

Крім того, пропонується визнати учасниками бойових дій осіб з числа військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту, осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, які брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО.

112.ua