ВР відповіла Сенату Польщі на скандальний законопроект про заборону “бандерівської ідеології”

ф1Український парламент закликав Президента Польщі не підписувати скандальний законопроект.

Верховна рада сьогодні прийняла (242 голоси “за”) постанову №7553, в якій засудила прийнятий Сейсом і Сенатом Польщі законопроект і закликала Польщу повернутись до діалогу.

“Відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода  опинилися під загрозою кримінального переслідування, що є несумісне з демократичними цінностями.

Верховна Рада України категорично не сприймає та відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного”, – йдетсья зокрема в проекті постанови ВР.

Читайте також: За «заперечення злочинів українських націоналістів» — за ґрати: Сенат Польщі вночі прийняв скандальний закон

“Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року. Саме в цій Декларації Верховна Рада України і Сейм Республіки Польща відзначили боротьбу українських і польських національних сил антикомуністичного руху опору, які створили моральну основу для відновлення незалежності наших держав. Верховна Рада України і Сейм Республіки Польща також погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та «стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах”, – заявив український парламент.

Читайте також: «Не відповідає принципам стратегічного партнерства», — Порошенко про скандальний закон Сенату Польщі

Верховна Рада України наголосила, що нинішні суперечності між Україною і Польщею не вигідні жодній із країн і можуть бути інспіровані спільним ворогом: “Незаперечним є те, що як уминулому, так і сьогодні розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським і польським народами лежить в інтересах спільних ворогів нашої державності і суверенітету, якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні – російський агресор і окупант”.

Читайте також: «Антибандерівський закон»: що насправді стоїть за скандальним рішенням Сенату Польщі (Відео)

“Нашу найбільшу тривогу викликає той факт, що розгортання антиукраїнських настроїв та створення атмосфери тиску і залякування здатне безпосередньо вплинути на права і свободи майже мільйона українців, які сьогодні є трудовими мігрантами на території Польщі і працюють задля її економічного зростання у тому числі. Ця тема становить виняткове значення і є предметом прискіпливої уваги для Парламенту України. Нас також турбують  демонстративні акції знищення українських пам’ятників на території Польщі, напади на учасників релігійних урочистостей, членів української громади Польщі, заборони проведення культурних заходів та шовіністична риторика”, – підкреслили у постанові українські парламентарі.

Читайте також: Тернопіль відповів на скандальний «антибандерівський» закон Польщі конкретною дією

Президента Польщі український парламент закликав ветувати законопроект:

“Верховна Рада України солідарна з міжнародною спільнотоюу питаннях недопущення заперечення злочину Голокосту.

Верховна Рада України закликає польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку двосторонніх відносин.

Закликаємо Президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість”.