ВР прийняла в першому читанні закон, через який “слуги народу” пішли на детектор брехні (Відео)

ВР-прапор над куполомСкандальні схеми фірм-прокладок на ринку нерухомості мають піти у минуле – Верховна рада прийняла сьогодні в першому читанні законопроект 2047-д. Раніше через небажання розглядати законопроєк, який мав би скасувати ці схеми, нардепів запідозрили в хабарництві.

При розгляді законопроєкту в сесійній залі в першому читанні, не проголосував проти жоден із нардепів.

Читайте також: Корупційний скандал у ВР: САП відкрила кримінальне провадження

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як профільний комітет Ради прийняв рішення не рекомендувати законпроєкт для розгляду в сесійній залі. Більшість членів комітету – члени фракції “Слуга народу”. З’явились дані, що за таке рішення Комітету нардепи могли взіти хабар.

У “Слузі народу” заявили, що нардепи-члени Комітету пройдуть детектор брехні. САП почала розслідування.

Читайте також: Корупційний скандал «Слуг народу»: у чому полягає схема, яку відмовились скасувати нардепи (Відео)

Як повідомляє УП, доопрацьований законопроєкт авторства “слуги народу” Данила Гетьманцева пропонує з 1 січня 2020 року запровадити нову модель оцінки об’єктів нерухомості. Передбачається, що вона дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки та прискорить процедуру укладення правочинів з нерухомістю.

Згідно з проєктом закону, будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо цього об’єкта нерухомості.

У випадку незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа матиме право звернутись до суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача) і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі, як це відбувається сьогодні.

За довідку доведеться заплатити 52 гривні, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку – близько 300 гривень. Ці кошти, за задумом автора законопроєкту, поповнюватимуть державний бюджет.

Також, за цим законопроєктом, нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Передбачається, що інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою (вся інформація про об’єкт нерухомості та його вартість буде доступна в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження, крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до закону про захист персональних даних).

Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі  в електронній формі.

Більше подробиць про те, як голосували за законопроєкт нардепи сьогодні, – у відео 5 каналу.