ВР прийняла “антиколомойський” закон і остаточно заборонила повернення націоналізованих банків екс-власникам

ВР-прапор над куполомУкраїнський парламент прийняв так званий “антиколомойський” законопроєкт, прийняття якого було останньою умовою для продовження співпраці України з МВФ.

Законопроект 2571-д, який остаточно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, Верховна рада України на своєму позачерговому засіданні ухвалила у другому читанні та в цілому.

Під час голосування у сесійній залі парламенту був присутній Президент України Володимир Зеленський, який закликав “захистити економіку” і підтримати законопроєкт.

“За” проголосували 270 народних депутатів.

ф1Як повідомляє “Економічна правда“, законопроєкт передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.

При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

З 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки. У пояснювальній записці йдеться, що “деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінстабільності”.

У законопроєкті пропонується внести статтю 266-1 до кодексу України адміністративного судочинства.

У пунктах цієї статті йдеться про те, що рішення суду не може стати підставою для повернення банку його ексвласникам: “Не породжує будь-яких прав у осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого індивідуального акта/рішення, окрім права на відшкодування завданої шкоди”.

Також рішення суду не відновлює становища банку, яке існувало до прийняття рішення про ліквідацію чи відкликання ліцензії і не може бути причиною для скасування рішення про його ліквідацію: “Суд не може прийняти будь-яке інше рішення, що може мати наслідком зупинення/припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та/або ліквідації банку”. 

Читайте також: Шмигаль: Уряд отримав позитивний сигнал від МВФ і очікує на перший транш

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 30 березня цього року Верховна рада прийняла цей законопроєкт у першому читанні.

До другого читання народні депутати внесли в документ понад 16 тисяч поправок.

Читайте також: Комітет ВР розглянув усі правки до «антиколомойського» законопроєкту

16 квітня Верховна Рада проголосувала у другому читанні і в цілому законопроєкт про внесення змін до свого регламенту. Закон закріплює особливу процедуру розгляду у другому читанні законопроєктів із надмірною кількістю поправок, яка дозволить скоротити час розгляду поправок у залі.

Читайте також: ВР відкрила шлях для швидкого розгляду «антиколомойського» закону