ВР прийняла закон про допомогу грошима ФОПам і найманим працівникам під час карантину

Прийнятий закон має терміново підписати голова Верховної ради і передати його на підпис Президенту України.

Український парламент прийняв законопроєкт №4429, який передбачає одноразову фінансову допомогу для українців, що втратили частину доходів, та бізнесів, які змушені скорочувати видатки на працівників при запровадженні в Україні жорсткого карантину. 

Цей поданий Президентом України законопроєкт підтримали у сесійній залі голосуванням “за” 297 народних депутатівів. 301 народний депутат проголосував за те, щоб щойно прийнятий законопроєкт невідкладно підписав Голова Верховної ради і документ був переданий на підпис Президенту України.

Читайте також: Президент України анонсував допомогу грошима через карантин і назвав суми (Відео) 

Як повідомляє "Економічна правда", одноразову допомогу від держави отримають наймані працівники підприємств, робота яких була призупинена.

Якщо внаслідок введених владою протиепідемічних заходів працівник втратив частину зарплати, то він може претендувати на 8 тис грн матеріальної допомоги. Утім, допомогу отримають не всі.

Перше обмеження – виплати будуть здійснюватися лише для застрахованих осіб, тобто тих, хто працевлаштований офіційно. Сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ) за таких осіб повинна була здійснюватися повністю протягом третього кварталу 2020 року. Якщо в липні-вересні людина не працювала або була працевлаштована неофіційно, допомоги не буде.

Друге обмеження стосується специфіки роботи організації. Тобто допомогу отримають працівники тих компаній, які займаються певними видами економічної діяльності. Перелік видів діяльності визначить уряд.

Це можуть бути працівники сфери обслуговування населення, ресторанного бізнесу, кінотеатрів, креативної індустрії, роботу яких на вихідних уряд обмежив на початку листопада.

Третє обмеження стосується робітників, які працюють за сумісництвом.

Також розраховувати на допомогу від держави не зможуть ті, хто в липні-вересні щомісяця заробляли понад 30 тис грн.

По 8 тис грн отримають фізособи-підприємці, які через карантин втратили частину доходів. Як і у випадку з найманими працівниками, тут теж є низка обмежень.

По-перше, ФОП має бути зареєстрований мінімум за три місяці до набуття чинності запропонованим законом.

По-друге, у цей же період підприємець повинен був повністю сплачувати ЄСВ.

По-третє, протягом цього періоду підприємець не повинен був працювати за наймом.

Особи, які на дату набуття законом чинності припинили свою діяльність, не отримають допомогу.

Інше обмеження стосується специфіки бізнесу. 8 тис грн отримають працівники компаній, які займаються певними видами економічної діяльності. Ці види повинен визначити уряд. Для підприємців такий вид діяльності має бути основним.

Для отримання одноразової допомоги підприємці і наймані працівники муситимуть написати заяву через державний портал електронних послуг ("Дія"), вказавши персональні дані та рахунок, на який необхідно переказати кошти.

Читайте також: Глава МОЗ назвав дату старту жорсткого карантину в Україні: “До кінця грудня точно витримаємо” (Відео)

Зазначимо, сьогодні з трибуни Верховної ради України міністр охорони здоров'я повідомив, конацманимли Уряд має намір оголосити локдаун через поширення Covid-19 в Україні.