ВР легалізувала “євробляхи”: нові ставки акцизу (Формула розрахунку, Відео)

Фото - Фейсбук АвтоЄвроСила
Фото – Фейсбук АвтоЄвроСила

Окрім нових ставок акцизного податку на ввезення машин з-за кордону, законопроект передбачає й пільгові ставки у перші 90 днів після запровадження закону в дію.

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект  8487, що знижує акциз на розмитнення машин з іноземною реєстрацією і передбачає новий принцип розрахунку ставки акцизного податку.

Читайте також: ВР прийняла у першому читанні законопроекти про «євробляхи». Всі подробиці і нові ставки акцизу (Відео, Інфографіка)

Представляючи законопроект під час другого читання у ВР, голова профільного комітету, нардеп від БПП Ніна Южаніна пояснила:

“За результатами розгляду в другому читанні комітет загалом залишив ухвалену в першому читанні модель оподаткування і підтримав такі пропозиції щодо диференціації базової ставки для бензинових автомобілів з об’ємом циліндрів до 3 тис. куб. см та понад 3 тис., а для дизельних автомобілів – з об’ємом циліндрів до 3,5 тис. та понад цього обсягу. Для великих і дорогих автомобілів ми підняли базову ставку з 50 до 100 євро – для бензинових двигунів, для дизельних – із 75 до 150 євро”, – цитує Южаніну 112 Україна.

Голова профільного комітету додала, що у формулі встановили граничний коефіцієнт віку машини: “Якщо автомобілю, 16, 18, 20 років, то граничний коефіцієнт віку – 15”.

Ставка податку для авто виключно з електродвигунами встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт/год ємності електричного акумулятора такого транспорту. Ставка податку для транспорту, який приводиться в рух тільки електричним двигуном, одним або декількома, встановлюється в розмірі 100 євро за 1 штуку.

У перехідних положеннях передбачили пільговий період – три місяці з моменту набуття чинності цього закону, коли можна буде розмитнити автівку, сплативши половину ставки акцизного податку. Такі правила стосуються тільки випадків, коли одна особа ввозить до України одну автівку для власного використання.

“Ми запропонували компромісне рішення щодо звільнення від відповідальності за порушення податкових норм та митних правил стосовно дотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення транзиту для осіб, якими виконано умови тимчасового порядку митного оформлення легкових автомобілів, сплативши при цьому за третю особу штраф у розмірі 8500 грн до державного бюджету, щоб закрити цей режим транзиту і перейти до оформлення автомобілю в режим імпорту”, – додала Ніна Южаніна.

Згідно із законопроектом, звільняється від оподаткування ввезення до України та продаж кузовів до автівок, якщо потім із них виготовляють легкові автівки (крім автобусів та маршруток).

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації, але не раніше, ніж почне діяти закон про штрафи за нерозмитнення авто.

Формулу, за якою можна розрахувати суму, що її тепер треба буде сплатити за розмитнення авто на “євробляхах”, опублікувала “Економічна правда“.

ф1