Вперше в світі хворій на Covid-19 з Японії пересадили частину легенів від живих донорів

фото: 032.ua

Медики з лікарні Кіотського університету у Японії провели першу у світі операцію з пересадки легенів від живих донорів. Частину легенів пересадили пацієнтці, яка важко перехворіла на COVID-19. Про це пише CNN.

7 квітня група з 30 японських медиків провела складну 11-годинну операцію з пересадки легеневої тканини. Донорами стали чоловік та син пацієнтки ㅡ у лікарні Кіотського університету кажуть, що це перший випадок трансплантації легеневої тканини від живих донорів, інформує Громадське.

У кінці минулого року жінка із західного регіону Японії Кансай заразилась коронавірусом та кілька місяців провела на апараті життєзабезпечення. Медики зазначають, що хвороба завдала їй таких пошкоджень легень, що вони вже не працювали.

Раніше у США вже проводили трансплантацію легень пацієнтам з COVID-19, які мали значне ураження дихальних органів. Однак японські медики вирішили піти далі, та залучити матеріал від живих донорів. Родина пацієнтки запропонувала себе у цій ролі.

Наразі чоловік та син пацієнтки перебувають у стабільному стані, а сама жінка залишається в реанімації. Очікується, що вона зможе залишити лікарню приблизно через два місяці.