Вперше в США жінка, яка народилася без матки, народила дитину

Uterus1У медичному центрі Університету Бейлора в Далласі жінка, яка майже все життя вважала, що у неї не може бути дітей, народила дитину після трансплантації матки.

«Ми готувалися до цього моменту протягом дуже тривалого часу», – говорить лікар Ліза Йоханнессон, акушер-гінеколог і хірург з пересадки матки. – «Здається, у всіх були сльози на очах, коли з’явилася дитина. У мене так точно».

У більшості жінок, які брали участь в експерименті, діагностований вроджений порок розвитку жіночих статевих органів або так званий синдром Майєра-Рокітанського-Кустер-Хаузера (МРКХ). В основному всі вони тривалий час намагалися змиритися з думкою про те, що ніколи не зможуть народити дитину.

36-річна медсестра Тейлор Сілер стала донором матки для жінки, що народила, яка попросила не розкривати її особистість. За словами Сілер, вони з чоловіком вже давно прийняли рішення, що більше не хочуть дітей, але у неї було бажання дати комусь іншому шанс на материнство.

Перед операцією з трансплантації матки Сілер провели повне обстеження фізичного і психічного здоров’я, адже участь в експерименті вимагає хірургічного втручання і близько 12 тижнів одужання.

Незважаючи на те, що медсестра не знала, кому саме трансплантували її матку, вона дуже емоційно відреагувала на новину про народження дитини, яка з’явилася на світ завдяки їй.

«Я тільки те й робила, що плакала, – зізналася Сілер, – я думаю про неї кожен день, і, напевно, буду думати все життя».

Відзначимо, в програмі трансплантації матки Baylor вперше у США використовують жіночі органи як живих, так і померлих донорів. У рамках свого першого випробування лікарі планують здійснити в цілому 10 подібних операцій. Як повідомляє TIME, пересадка матки – дорога процедура, за деякими оцінками, її вартість становить до 500 тисяч доларів.

u2

Джерело: USA.ONE