“Воювати по-дорослому”, – Донік сказав, чому полк “Азов” знову повернувся на Донбас

Фото - сайт полку НГУ "Азов"
Фото – сайт полку НГУ “Азов”

Полку спецпризначення Нацгвардії “Азов” командування ЗСУ довірило оборону ділянки фронту на передовій Донбасу, оскільки бійці цього полку спецпризначення не тільки хочуть, а й уміють воювати проти російських окупантів.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук волонтер Роман Донік, який співпрацював з “Азовом” після виведення цього підрозділу із зони АТО кілька років тому.

“Весь цей час в полку велася робота з нарощення боєздатності. Весь цей час люди готувалися воювати і хотіли воювати”, – написав Донік про “Азов”.

Він підкреслив, що підрозділ Національної гвардії України "Азов", що перебуває в структурі МВС, зараз повернувся на Донбас як тимчасова складова армії, тобто як підрозділ в оперативному підпорядкуванні Збройних сил України.

"Спільна міжвідомча операція такого масштабу унікальна для нас усіх. Підрозділ НГУ не входить на посилення, не входить на патрулювання, не входить на "повоювати". А зайшов на першу лінію і взяв під контроль шматок лінії фронту. Повністю. З артою, з мінними полями, з розвідкою. Це колосальний досвід такого масштабу, якого поки не має жоден підрозділ НГУ", - написав Роман Донік.

Читайте також: «Так потужно вони ще ніколи не заходили на війну», — Донік пояснив, навіщо полк «Азов» знову на Донбасі (Блог)

Волонтер наголосив, що зараз "Азов" на передовій Донбасу воює з ворогом в якості звичайного піхотного підрозділу в оперативному підпорядкуванні 30-ї механізованої бригади ЗСУ, тому будь-які інсинуації про начебто "конкуренцію" ЗСУ і НБУ - абсолютно безперспективні.

"Людям, які хочуть і вміють воювати, дали цю можливість. Причому, дали воювати по-дорослому. Цей досвід в першу чергу безцінний і для самих бійців "Азова". Так потужно вони ще ніколи не заходили на війну", - написав про полк НГУ Роман Донік.

Читайте також: Через 3,5 роки полк «Азов» повернувся на передову Донбасу (Фото)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», про те, що "Азов" знову повернувся на передову Донбасу, стало відомо на початку лютого.

Після повідомлень про це 30-ї бригади ЗСУ у полку "Азов" підтвердили, що тримають під своїм контролем на Донбасі цілу ділянку фронту.

Читайте також: Бойовики впали в паніку: стало відомо, як українські бійці знищили бронетехніку ворога на Донбасі (Фото)

Відтоді полк Нацгвардії уже відзначився кількома вдалими операціями на передовій.

Зокрема, бійці "Азова" знищили броньовану машину бойовиків, що вела обстріли українських позицій на Світлодарській дузі. За це підрозділ НГУ уже отримав подяки від командування:дякувати і нагороджувати відзнаками за цю операцію бійців "Азова" приїздив заступник командувача Об'єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ генерал-лейтенант Володимир Пеньков.

Читайте також: Полк «Азов» показав, як бойовики обстріляли житлові будинки Травневого на Донбасі (Відео)