Бійці батальйону “Тернопіль” розповіли, які їм було на блокпостах під Попасною (Фото, Відео)

P9120025-nМіліціонери, які у складі зведеного батальйону “Тернопіль” виконували завдання у зоні АТО, – багато про труднощі не розказують. Мовляв, служба є служба.

У прямих бойових діях, як повідомили правоохоронці журналістам 12 вересня, їхній підрозділ участь не брав. Але до, так би мовити, фронту був дуже близько. Наші земляки здебільшого чергували на блокпостах. Спочатку були в Харківській області. Згодом – біля Первомайська, під Попасною. Охороняли визволені армією від терористів міста.

Утім, без гострих ситуацій і там не обійшлося. Особливо натягнутими були взаємини бійців із місцевим населенням.

Читайте також. Можна записатися у волонтери або надати фінансову допомогу батальйону “Тернопіль”

Нагадаємо, бійці батальйону “Тернопіль” їздять на схід на місяць, а тоді їх змінюють колеги – відбувається ротація. Дехто, щоправда, залишається там і на дві «зміни».

- Я хочу подякувати тернопільським волонтерам. Вони нам дуже допомогли. Найбільше жаль тих чоловіків та зовсім молодих хлопців, які були на передовій, - каже командир патрульної служби Тернопільського міськвідділу міліції, боєць зведеного батальйону “Тернопіль” Андрій Казнавецький. - Бувало, вони залишалися в окопах і без води, і без їжі. Та ще й під обстрілами…

Із місцевим населенням наші земляки спілкувалися мінімально. У міста майже не заходили.

Батальйон «Тернопіль» - Мирослав Черняшов

- У зоні АТО ми відбули сімдесят два дні. Останні три дні відбувалися жахливі обстріли, - каже заступник командира роти, боєць зведеного батальйону «Тернопіль» Мирослав Черняшов. - Ми були в Первомайську. Там усе напружено, місцеве населення дезінформоване. Вони вже самі не розуміють чого хочуть: Росії чи України. Просто хочуть спокою в місті.

Російські найманці, як кажуть міліціонери, - дуже жорстокі. Вони грабують місцеве населення – заходять і забирають побутову техніку, наприклад. Тому люди на ході налякані.

Батальйон “Тернопіль” - Андрій Казнавецький

Якщо буде треба, міліціонери знову поїдуть у зону проведення Антитерористичної операції. Проте сподіваються, що війна невдовзі закінчиться. Мовляв, дуже боляче дивитися на будинки, школи, зруйновані вибухами. Коли щоночі «Градами» б’ють – це жахливо, кажуть чоловіки.

- Коли ми вже збиралися назад, у місто почало повертатися життя – де-не-де світло у вікнах з’являлося, - додає, зітхаючи, пан Черняшов.

Софія Левицька