ВООЗ змінила маркування штамів коронавірусу

ВООЗ маркуватиме штами COVID-19 літерами грецького алфавіту

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що тепер маркуватиме штами коронавірусу літерами грецького алфавіту, аби уникнути дискримінації щодо країн, де ці варіанти виявили вперше.

Про це з посиланням на The Guardian повідомляє “Укрінформ

Зокрема йдеться про чотири штами, що викликають занепокоєння, і відомі суспільству як варіанти, що вперше виявили у Британії (Кенті) (B.1.1.7), Південній Африці (B.1.351), Бразилії (P.1) та Індії (B.1.617.2).

Відтепер ВООЗ рекомендує маркувати їх з використанням літер грецького алфавіту, тобто - Альфа, Бета, Гамма та Дельта відповідно.

Водночас назви B.1.1.7, B.1.351, P.1 і B.1.617.2 і надалі використовуватимуть у дослідженнях, оскільки вони передають важливу наукову інформацію.

Зазначається, що таке рішення спрямоване на боротьбу із явищем, коли штами називають "британським", "індійським" тощо. Це стигматизує країни, де різновид COVID-19 виявили вперше.

"Жодна країна не повинна зазнавати стигматизації за виявлення та повідомлення про варіанти", - заявила епідеміолог ВООЗ Марія ван Керхове.

Як повідомляв Укрінформ, у світі станом на ранок 1 червня зафіксовано понад 171,4 млн млн випадків зараження коронавірусом, з них - понад 3,5 млн летальних, одужали вже понад 153,7 млн осіб.