ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через поширення мавпячої віспи

Фото – Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах мавпячої віспи глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

Про це з посиланням на BBC повідомляє “Укрінформ“.

Зазначається, що це стало наслідком збільшення числа випадків захворювання в усьому світі і є найвищим рівнем тривоги, який може оголосити ВООЗ. Відповідне рішення було ухвалено за результатами другого засідання надзвичайного комітету ВООЗ із цього вірусу.

За словами генерального директора Організації Тедроса Гебреїсуса, на сьогодні із 75 країн надійшли повідомлення про більш як 16 тисяч випадків захворювання. Зареєстровано п'ять смертей.

Нині подібні надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров'я оголошені щодо пандемії коронавірусу та поширення поліомієліту.

Гебреїсус зазначив, що комітет із надзвичайних ситуацій не досяг єдиної позиції щодо того, чи слід класифікувати спалах мавпячої віспи як глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я.

За його словами, досі мало зрозуміло про способи передачі інфекції, які дали їй змогу швидко поширитися у світі.

"За оцінкою ВООЗ, ризик зараження мавпячою віспою є помірним у всьому світі і в усіх регіонах, за винятком європейського, де ми оцінюємо його як високий", - додав він.

Гендиректор Організації вважає, що оголошення НС допоможе прискорити розробку вакцин і реалізацію заходів боротьби з вірусом.

ВООЗ також надала рекомендації, що мають на меті підштовхнути країни до вжиття відповідних заходів.

Раніше віспу мавп зазвичай виявляли лише в Африці. Тепер вона поширюється у Європі та Північній Америці. Шлях передачі - тісний контакт: через заражені частинки з виразок на шкірі хворого, повітряно-крапельним шляхом у разі тривалого контакту та через інфіковані предмети.