ВООЗ назвала кількість медиків, померлих за час пандемії Covid-19

Фото – Getty Images

За часи пандемії Covid-19 у світі за різними оцінками загинуло 80-180 тисяч медиків.

Смерті сталися в період з січня 2020 року до травня цього року. Про це повідомляє ВВС з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я, пише “УП“.

Голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що медичні працівники є однією з груп ризику, яка насамперед потребує вакцинації проти Covid-19.

За оцінками організації, у світі налічується 135 млн медичних працівників. І, за даними зі 119 країн, лише двоє з п’яти наразі вакциновані.

"Але, звичайно, це середнє значення маскує величезні відмінності між регіонами та економічними групами. В Африці вакцинований лише 1 медпрацівник на 10, а в країнах з високим рівнем доходу – 8 з 10", – каже голова ВООЗ.

Через те, що бідні країни недостатньо забезпечені вакцинами, пандемія Covid-19 може затягнутися ще й на 2022 рік, вважає старший керівник ВООЗ доктор Брюс Ейлворд.

За даними ВООЗ, переважна кількість вакцин від коронавірусу використовується в країнах з високим рівнем доходу.

Нагадаємо, в Україні на 21 жовтня 2021 року вакциновано проти коронавірусу 20,7% населення, з них – двома дозами 16,5%. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в Україні однією дозою вже вакцинувалися 90% медичних працівників та 85% освітян.