“Вони постійно ходять зі зброєю”, – працівник Запорізької АЕС попередив про небезпеку ядерної катастрофи через війська РФ на станції

Військовий РФ на посту біля Запорізької АЕС 4 серпня. Фото – REUTERS

Ризик ядерної катастрофи через постійні обстріли російськими військами Запорізької АЕС значно більший за потенційними наслідками за Чорнобильську катастрофу.

Про це заявив в інтерв’ю Reuters працівник захопленої військами РФ Запорізької станції, повідомляє “Енергоатом“.

"Співробітники розуміють, що їм необхідно вивозити родини, але самі повертаються. Вони працюють, адже існує ризик масштабної катастрофи. Такої, як Чорнобиль у 1986 році. Тільки аварія на ЗАЕС може стати набагато гіршою. Працівники повернулися, щоб контролювати станцію: на кону безпека України, всього європейського континенту та світу", - повідомив працівник Запорізької АЕС.

Він наголосив, що український персонал ЗАЕС перебуває під постійним тиском російських військових.

"Вони постійно ходять зі зброєю", - сказав про російських окупантів працівник української станції.

На його думку, уникнути ядерної катастрофи на Запорізькій АЕС світ зможе тільки у випадку, якщо доможеться відходу російських військ з атомної станції: "Тільки повна деокупація міста, АЕС, ТЕЦ, Запорізької, Херсонської областей та інших – тільки тоді люди будуть дійсно в безпеці".

Читайте також: Російські окупанти обстрілами пошкодили високовольтну ЛЕП Запорізької АЕС

Запорізька АЕС, нагадаємо, окупована військами РФ з першого дня війни 24 лютого. Останніми тижнями  російські окупанти підігнали свою бойову техніку у машинні зали АЕС в безпосередній близькості до ядерних реакторів. При цьому армії Росії веде обстріли по Запорізькій АЕС, безрезультатно намагаючись дискредитувати ЗСУ, але створюючи ризики ядерного вибуху. На вимоги України, МАГАТЕ і світових лідерів покинути Запорізьку АЕС російські окупанти і Кремль не реагують.

Читайте також: ЄС і 42 країни закликали Росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС