Волинські патрульні і волонтери здійснили мрію чоловіка з інвалідністю і допомогли йому піднятись на вершину в Карпатах (Відео, фото))

фото: vo.suspilne.media
фото: vo.suspilne.media

Після важкої травми Вітас Гірдвіліс пересувається на милицях. Чоловік чекає своєї черги на операцію і про активний відпочинок, каже, навіть не мріяв. Завдяки волонтерам, цими вихідними йому вдалося підкорити найвищу гору Верховинського Вододільного хребта Пікуй, висотою майже 1,5 кілометри.

Ініціативу допомагати людям з інвалідністю сходити в гори започаткували львівські волонтери. У сезон майже щотижня відбуваються виїзди. За 2 роки таких вдалося здійснити близько 30-ти, – каже волонтер Богдан Андрейко.

Нині  сходження українськими Карпатами організували волинські патрульні. Волонтери надали спеціальну конструкцію для пересування людей з інвалідністю – «жульєтку», – розповідає  учасник сходження Антон Мандзик.

За словами патрульного і волонтера Антона Мандзика, гору Пікуй для сходження обрали через середній рівень важкості і надзвичайну мальовничість.

фото: vo.suspilne.media/
фото: vo.suspilne.media/

Об 11-ій група з майже 20-ти волонтерів була на початку маршруту.

Пологе підніжжя «далося» легко, розповів патрульний Дмитро Штурма. Каже: найважчим видався останній кілометр.

За 3 години сходження команда патрульних гору Пікуй підкорила.

«Дякую хлопці! Мрія здійснилася, Краєвид клас! А зрозумів, яка це велич. Як гарно збудований світ. Це як перший раз побачити море, так само вперше побачити гори. Вони безмежні здаються", - звернувся до волонтерів Вітас Гірдвіліс.

Подробиці - у сюжеті UA: ВОЛИНЬ: