Волонтери з Хмельниччини протестували маски для дайвінгу і передали їх лікарям (Відео)

фото: Суспільне Поділля
фото: Суспільне Поділля

Збором масок для дайвінгу та коштів на їх закупівлю займаються волонтери Хмельниччини. Такі маски можна багаторазово використовувати для захисту медпрацівників при роботі з носіями вірусів.

Про це Суспільному розповів представник волонтерського лідерського руху Кирило Глущенков.

За його словами, ініціативу підтримала і медики. Ідею використання масок для дайвінгу в боротьбі з коронавірусом українці запозичили з Іспанії, опрацювали та доповнили її, розповідає представник волонтерського лідерського руху Кирило Глущенков. Додає, що вироби протестували у Києві, Одесі та Тернополі.

Кажуть, це набагато краще і простіше тим, що на цю маску можна накласти фільтр і лікарі можуть її використовувати багаторазово. Так само застосовувати різні дезінфікуючі засоби і в першу чергу захистити себе.

Також ці маски можна використовувати для пацієнтів з легеневою недостатністю. Для цього потрібні спеціальні перехідники, додає Кирило Глущенков.

Таких масок потрібно закупити хоча б 300 штук, каже Кирило Глущенков. Їх передадуть до лікарень міста.

"Ми знайшли місце, де люди також йдуть нам назустріч і тому вони по оптових цінах можуть продавати по 300 гривень у великій кількості", - сказав волонтер.

Маски вже протестували в Хмельницькій міській лікарні у реанімаційному відділенні, і готові в майбутньому використовувати їх для захисту лікарів, каже лікар-анестезіолог Андрій Макогонський.

"Декілька масок ми пробували стерилізувати розчином хлору, 3% і також стерилізувати їх протягом 6 годин розчином перекису водню пройшли успішно, як і перехідник так і сама маска, до використання може бути застосовано."

Докладніше - у відео журналістів Суспільне Поділля: