Волонтери і капелани зі Львова самотужки виготовляють антисептики і передають військовим на передову (Відео)

фото: Суспільне.Львів
фото: Суспільне.Львів

Епідемія коронавірусу перебудувала життя кожного українця. У час суцільної скрути, розваленої медицини і безвідповідальності влади, коронавірус має всі шанси на перемогу над людьми.

Усі ми зрозуміли, що покладатися тепер маємо лише на себе: слідкувати за здоров’ям, залишитися вдома, дотримуючись суворого карантину, ретельно мити руки і виходити на вулицю у захисних масках і рукавичках.

Але, як виявилось, навіть цих, на перший погляд елементарних речей, яких ще донедавна було навалом в аптеках, сьогодні вдень зі свічкою не знайдеш.

Одна проблема тягне іншу. Зі збільшенням числа хорих, ми зрозуміли, що ні лікарні, ні лікарі не готові надавати якісну допомогу.

За останні роки медична галузь безжально і цинічно знищувалась, тому інфекційні лікарні в районах схожі на руїни чи бомбосховища.

А сімейні лікарі, яких кинули у пекло боротьби з коронавірусом, уже бояться виїжджати на виклики.

Це й не дивно, коли на кону твоє життя і життя твоїх дітей.

Рятуємось, як можемо. І знову прокинулась численна армія волонтерів, небайдужих. Тих, які брали на себе найгірші удари на Майдані, забезпечували усім необхідним бідну армію, годували і одягали солдатів на передовій.

Ось наприклад, як вирішують дефіцит антисептиків на Львівщині.

1200 пляшок антисептику (об’ємом по 100 мілілітрів кожна) власноруч виготовили військові, благодійники та капелани – їх передадуть потребуючим та військовим 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Про це інформує Суспільне.Львів.

«Ми знайшли рецепт, який є в МОЗ. Згідно з тими рецептами, ми зробили 62% антисептик. Тут є етиловий спирт, перекис водню, гліцерин. Додали й вітміни. От Вітамін Е – добрий для шкіри», – каже отець Андрій Дуда.

Робили антисептики у приміщенні Будинку офіцерів у Львові. До акції долучилися також його працівники.

Також закупили 20 тисяч масок. Гроші на них, як й на засоби для виготовлення антисептиків, дали благодійники.

“Для людей, які знаходяться в групі ризику, будемо робити паралельно з масками – щоб максимально забезпечити людей засобами захисту в цій складній ситуації”, – каже засновник благодійного фонду “Наш дім Львів” Роман Дуда.

У суботу, 28 березня, антисептик будуть роздавати.

Дивіться відео UA: Львів: