Володимир В’ятрович: новий польський закон означає припинення діалогу істориків

1Ухвалення в Польщі закону про заборону пропаганди «бандерівської ідеології» фактично ставить хрест на діалозі українських і польських істориків, а також вкрай негативно позначається на відносинах двох країн, інформує Польське радіо.

Йдеться про закон про заборону «бандеризму», ухвалений Сеймом Польщі 26 січня. Коментуючи закон, прийнятий Сеймом Польщі, історик, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зауважив: «Цей закон довгий час присутній в інформаційному полі і в політичних дискусіях в Польщі. Чесно кажучи, я думав, що його будуть приймати ближче до 75 річниці подій на Волині. Закон був підготовлений і запропонований праворадикальною групою Kukiz’15, але його підтримала і правляча партія “Право і справедливість».

Читайте також: У Польщі прийняли закон про кримінальну відповідальність за твердження про участь поляків у Холокості

В’ятрович наголосив: «Якщо в остаточному варіанті документа дійсно залишилися положення, що передбачають кримінальне покарання за заперечення “злочинів бандерівців”, то це фактично означає припинення будь-якого діалогу українських і польських істориків на цю тему. У такому випадку закон не залишає місця для дискусії».

Як сказав історик, може доходити до банальних речей – люди, які будуть їхати з України до Польщі з червоно-чорними прапорцями, наприклад, учасники АТО, можуть бути заарештовані за пропаганду так званого бандеризму.