Відомий вчений у Тернополі закликав переписати підручники історії України (Відео)

білінськийПраукраїнські племена існували вже в другому тисячолітті до нашої ери, стверджує, опираючись на думку вітчизняних науковців, і не тільки, письменник і дослідник історії Володимир Білінський.

Він приїхав у Тернопіль, аби віддати у друк другий том книги “Україна-Русь”, та зустрітися із шанувальниками своєї творчості.

Читайте також. Фото фортифікаційних пам’яток Тернопілля помандрують до Польщі (Фото)

Кореспонденту телекомпанії TV-4 він розповів, звідки походять українці та чому потрібно переписати наші підручники.

Другий том нової книги “Україна-Русь” розповість про рід князів Галицьких-Острозьких, який управляв народом руським з кінця ХІІ до початку XVII століття. У першому ж, виданому ще рік тому, йдеться про давніх українців. Вони, каже автор, мають дуже давню історію.

- Праукраїнські племена, я звертаю увагу, праукраїнські племена вже в 2 тисячолітті до нашої ери жили на території України. І ви розумієте, якщо ми маємо із 2 тисячоліття, а це - часи Скіфської держави, тобто в Скіфській державі вже були племена праукраїнців, то вони ж нікуди не ділися, – говорить Володимир Білінський.

Читайте також. Тернополянам пропонують пожартувати про… політику і націоналізм

Різні імперії, які межували з нашою країною, просто називали нас різними іменами. Це встановив професор Кіндратенко, на якого, серед інших Володимир Білінський опирається у своїх працях.

- Оті знамениті гуни, при яких нам кажуть, що вони начебто прийшли здалека, з-під Китаю, мовляв, це якісь азійські племена. А він чітко дослідив усе, що було написано в ті часи і встановив, що одяг гунів – український, давньоукраїнський, імена і слова, які вживали в них - давньоукраїнські. Їжа – давньоукраїнська, побут – давньоукраїнський, - наголошує учений.

Письменник вважає, що багато з того, що ми називаємо нашою історією, нам нав’язала Російська імперія. Тому науковців закликає позбутися цього та внести зміни до підручників. Переписування історії, каже науковець, визнають уже навіть російські науковці, які у своїх працях, наприклад, спростовують факт приналежності росіян до слов’ян.

- Російська імперія творилася в ті часи, коли європейський материк був повністю розділений і під різними впливами. І для того, щоб мати місце стверджуватись як імперія, їм треба було уособлювати якийсь народ. І от вони вибрали собі слов’янський, - наголошує Володимир Білінський.