Воєнний стан вплинув на конституційні права українців: скасовані вибори

Фото - kyiveuromarathon
Фото – kyiveuromarathon

Місцевих виборів, які були заплановані на час дії в десяти областях України воєнного стану, у цих десяти областях до завершення воєнного стану 26 грудня не буде.

Призупинити виборчий процей на час дії воєнного стану на територіях, де він запроваджений, вирішила Центральна виборча комісія, повідомляє її сайт.

У ЦВК нагадали, що відповідно до частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради АР Крим і органів місцевого самоврядування.

Читайте також: Загроза повномасштабної війни з Росією: Порошенко пояснив причини і наслідки введення воєнного стану в Україні (Відео)

“У Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях у період, на який вводиться воєнний стан, проводяться перші та додаткові місцеві вибори, призначені Центральною виборчою комісією, а також проміжні та повторні місцеві вибори, призначені відповідними територіальними виборчими комісіями.

У зв’язку з цим Комісія звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу місцевих виборів, що проводяться в областях, у яких введено воєнний стан, на неухильне дотримання вимог частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” щодо заборони проведення виборів”, – йдеться у повідомленні ЦВК.

Читайте також: Воєнний стан: що це означає для України і українців (Відео)

На всіх інших територіях України, де воєнний стан не введено і де до 26 грудня були заплановані вибори в об’єднаних територіальних громадах, ці вибори відбудуться.