“Воювати треба на території ворога”, – Клімкін сказав, як Україні повернути Крим і Донбас

Щоб Росія повернула окуповані українські території, Україні треба не тільки наполегливо домагатись цього політико-дипломатичним шляхом, а й вести відповідну інформаційну кампанію, спрямовану на суспільну думку в Росії.

Про це ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в ефірі каналу “Україна 24“.

“Для Путіна захоплення Криму – це те, що визначає його правління. Він без цього себе не мислить, але цей період може бути досить коротким. Важливо, щоб ми були готові до змін. А для того, щоб бути готовими, потрібна реально сильна держава, з сильними інституціями, потрібні людські та фінансові ресурси. Стратегія з’явиться у майбутньому, але все-таки не варто від неї очікувати, що вона матиме вигляд, як план дій або дорожня карта – це куди саме й скільки закладати потрібно фінансових і людських ресурсів. Я наведу приклад: у Росії, за опитуваннями, минулого року підтримка окупації впала в 1,5 раза, серед молоді – ще більше. Чому ми не заходимо в російські соцмережі, “Тік Ток”, і не готуємо росіян до того, що окупація Криму означає економічну й політичну катастрофу для всієї Росії, тотальну ізоляцію? Для молоді це реальна проблема. Воювати треба на території ворога”, – наголосив Клімкін.

Читайте також інтерв'ю: “Битися за свій Крим”, – Клімкін назвав два фактори для повернення Україною півострова (Відео) 

Український дипломат наголосив, що питання Криму важливе ще й для розв'язання питання щодо Донбасу. Клімкін переконаний: що більше Україна з західними союзниками тиснутиме на Росію у питанні деокупації Криму, тим швидше РФ забере свої війська і  з окупованого Донбасу.

"Ми можемо звільнити Крим тільки з нашими друзями та партнерами. Для цього потрібно тримати міжнародну коаліцію перш за все з США та ЄС. Це означає санкції, які повинні посилюватися, ізоляція Криму - не просто невизнання окупації. І останнє. Багато хто говорить: як бути з Донбасом, якщо ми жорстко почнемо тиснути щодо Криму? Всім, хто починає цю балаканину, хочу сказати, що Путін точно не поважає і зневажає слабких. І чим більше ми будемо послідовно діяти щодо Криму, тим більше буде шансів серйозно говорити щодо Донбасу. А процес, як ми бачимо зараз, заходить у глухий кут, оскільки Путін намагається торгуватися з Байденом", - сказав Павло Клімкін.

0 0 голосів
Рейтинг публікації
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Darley

Для цього потрібний сильний лідер, а не Зеленський, вже не здатний нічого адекватного зробить. Наприклад, мені подобається поведінка Кравчука, який завжди сміливо висловлюється та зробив нашу делегацію в ТКГ набагато сильніше. Ось з таким президентом вже можна було б говорити про потужну політику де завгодно.