Каліфорнійський винахідник придумав, як українцям не замерзнути взимку

7vj
У цьому випадку хитромудрий підсвічник – це не данина дизайну, а продуманий тепловий прилад (фото з сайту pesn.com).

Полум’я свічки світить досить приємно, але спроба зігрітися з його допомогою здається божевіллям. Між тим, якраз в якості джерела світла свічка – дуже марнотратний прилад. А ось як нагрівач кімнати вона може виявитися корисною. При ряді умов.

Каліфорнійський винахідник Дойл Досс (Doyle Doss) і його компанія DOSS Products пропонують оригінальну систему Kandle Heeter, тобто – «Свічковий обігрівач».

Цей дивний на вигляд свічник, стверджує його творець, може виявитися незамінним при відключенні електрики. Висота його становить близько 23, а ширина – близько 18 сантиметрів.

І з його зовнішнього вигляду звертає на себе увагу перевернутий горщик над свічкою. У цьому горщику (а він в «минулому житті» квітковим горщиком і був) і прихована основна родзинка системи.

Горщик цей не простий, а складний. Він зроблений з трьох горщиків різного діаметру, вкладених один в іншій і сполучених довгим металевим болтом, на який нанизаний цілий оберемок шайб і гайок (благо отвори в дні зазвичай в горщиках вже є).

7vk
Досс продає Kandle Heeter по $25 за штуку (фото з сайту heatstick.com).

Називається ця хитромудра комбінація кераміки і сталі Quad-Core, і покликана вона заманювати в пастку тепло від свічки. Але навіщо?

Звичайна свічка, згораючи в приміщенні, тепло видає, як здається, зовсім небагато. А справа тут у тому, що гарячий її «вихлоп» просто йде вгору і швидко випаровується з вентиляцією.

Читайте також. Тернополянам порадили, як платити за опалення, щоб взимку не мерзнути (Відео)

Між тим запас енергії в свічці не такий вже й малий. Більше того, з гарячим потоком продуктів згорання йде велика частина її енергетичного змісту, і лише менша - переходить у світло.

Лабіринтовий ковпак над полум'ям збирає енергію і дбайливо накопичує її, нагріваючись досить сильно (особливо розжарюється центральний стрижень). А потім це тепло повільно передається повітрю всією поверхнею керамічного радіатора.

Горщики також допомагають заманювати в пастку сажу від полум'я, що сприятливо позначається на чистоті стелі.

Головний «секрет» винаходу - радіатор Quad-Core, пастка для тепла (фото з сайту heatstick.com).

Винахідник підкреслює, що один такий прилад жодним чином не врятує вас взимку при відключенні опалення та електроенергії, але, з іншого боку, це краще, ніж взагалі нічого.

Крім того, хоча ця нехитра конструкція розроблена передусім для аварійних ситуацій (і не тільки вдома, але і поза ним), свічковий міні-радіатор може трохи зменшити витрати на обігрів приміщення, додаючи невелику теплоту до зайнятої людьми кімнаті, в той час як весь будинок «відрегульований» термостатами на більш низьку температуру. Тут, втім, ще потрібно порахувати вартість одного джоуля в свічці.

Нагрівач також оснащений зверху стійкою, здатною утримати каструлю з супом.

Перш ніж свіжий Kandle Heeter зможе нормально обігрівати кімнату, потрібно дочекатися, щоб залишкова волога випарувалася з кераміки. На це може піти 3-4 години, відзначає містер Досс.

Зате потім власник цього винаходу може повною мірою насолоджуватися м'яким теплом, що видаєьься нагрівачем протягом тривалого часу. Зберігати ж невикористаний апарат необхідно в целофановому пакеті, щоб вологу з повітря не вбирав.

7vm
Схема роботи нагрівача. Полум'я нагріває стрижень (1), гарячі гази переходять з порожнини в порожнину (2), кожен шар кераміки випромінює інфрачервоні промені, нагріваючи наступний шар (3), а зовнішній горщик (4), в кінцевому рахунку, нагріває повітря кімнати (5) (ілюстрація і фото з сайту heatstick.com).

Досс пише, що воскова свічка масою 4,25 унції містить приблизно 1 тисячу британських теплових одиниць енергії. У перекладі на звичні величини це приблизно 120 грамів і 1,1 мегаджоуля.

Читайте також. Скільки коштує комуналка за новими тарифами (Інфографіка)

Якщо врахувати, що горить така свічка 20 годин або трохи більше, то виходить, що вироблення нею енергії становить 55 кілоджоулів на годину, що відповідає потужності в 15,3 вата.

7vn
Звичайна свічка, без скляного або металевого стаканчика, у Kandle Heeter занадто швидко тане (фото з сайту heatstick.com).

 

Правда, за деякими даними, сумарний «корисний вихід» воскової свічки такого розміру все ж буде вищою. Ближче до 3 мегаджоулям. Що дасть середню потужність приблизно в 42 вата. А якщо ми уважно «подивимося» на свічку з парафіну, то, мабуть, знайдемо в ній ще більше потенційного тепла.

Втім, точні числа теплоти згоряння не так вже й важливі. Ясно, що такий підсвічник не може скласти конкуренції в потужності побутових електричних конвекторів та масляним радіаторам на 0,5-2 кіловати. До тих пір поки в розетці є струм.

З іншого боку, і при наявності струму кіловатний нагрівач ви навряд чи будете палити цілу добу безперервно, якщо не хочете розоритися на рахунках за електрику. А Kandle Heeter, як вже сказано, на одній свічці працює 20 з гаком годин. Єдина важлива умова: його не можна залишати без нагляду. Все-таки відкрите полум'я.

Американський новатор вважає, що такі нагрівачі повинні сподобатися не тільки людям, що сидять вдома, але і тим, хто там рідко показується, воліючи подорожі далеко від суєти цивілізації. Kandle Heeter повинен стати простою і дешевою альтернативою керосінкам. А коли-небудь він може врятувати життя людині, що потрапила, скажімо, на машині в снігову пастку, в заметіль.

Нарешті, цей крихітний світлячок просто симпатичний. «Kandle Heeter має нагадати нам усім, що колись ми (люди) сиділи в печерах вночі навколо вогню і розповідали один одному історії», - каже винахідник.

Джерело: membrana.ru