Водоспад Білі камені – наймальовничіше місце Дніпропетровщини (Фото)

0dffce65d666025b3439daf60f095d58_600x1000Водоспад Білі камені – одне з наймальовничіших місць Дніпропетровщини. Водоспад з’явився у  1932 році, коли було створено на річці Інгулець Карачунівське водосховище, повідомляє IloveUkraine.

Висота водоспаду становить 12 метрів. Експерти відносять до одного з найкращих водоспадів України (ТОП-7 у рейтингу Iloveukraine).

Водосховище є постачальником питної води для місцевих мешканців та всього міста Кривий Ріг.

Водоспад та береги водосховища утворені на базі гранітних порід та порогів ріки Інгулець. На берегах розташовані лісосмуги. Камені-сходи водоспаду майже завжди вкриті щільною білою піною стрімкої води.

x_dcba839bВзимку тут відкривається неймовірно красиве видовище на тлі ясної небесної блакиті, - білі крига та сніги.  Немов гігантські сталактити нависають над засніженою річкою, а зверху, по них та по мерзлому камінні, тече льодяна вода.

Влітку біля водоспаду багато відпочиваючих, попри те, що вода у ньому завжди прохолодна, навіть у спеку. Навколо можна зустріти багато рибалок, адже місцина славиться добрим ловом. Тут плавають судак, плотва, сом, щука, окунь, сазан, а також водяться раки. На узбережжі водосховища є яхт-клуб та база відпочинку.

Це справжня мекка насамперед для скутер-туристів та велотуристів. Цікава народна подія відбулася тут восени 2011 року - велосипедисти влаштували на місцевій території справжнє веловесілля в екіпіруванні.

Неподалік є ще одна історична пам’ятка міста – величний залізничний міст, який з’єднує обидва береги Інгульця. З нього відкривається захоплюючий краєвид: направо – водоспади і Карачунівське водосховище, наліво – майже весь Кривий Ріг. Міст, заввишки 53 м та довжиною 161 м, збудований ще у 19 столітті за проектом архітектора Боголюбського, і є найвищим мостом Криворізького басейну.