Водомети і ґумові кулі: на тлі заяв ЦВК про перемогу Лукашенка в Білорусі почався наймасовіший в країні протест (Відео)

Наймасовіший за останні десятиліття протест у Білорусі спалахнув 9 серпня: ЦВК Білорусі заявила про попереднюперемогу на президентських виборах із результатом у 80% голосів Олександра Лукашенка, а протестувальники заявляють про масові порушення при голосуванні і фальсифікацію результатів виборів.

Як повідомляє ТСН, ще до закриття виборчих дільниць на центральну площу Мінська почали масово приходити люди, які вважають президентські вибори у Білорусі недемократичними. Кількість протестувальників 9 серпня засвідила, що в Білорусі почався наймасовіший за останні 26 років правління Лукашенка протест. Несанкціонований мітинг в Мінську та інших містах Білорусі влада почала розганяти силою, застосовуючи водомети і ґумові кулі.

Правозахисний центр “Вясна” повідомив про затримання білоруськими силовиками щонайменше півтори сотні протестувальників. Є поранені у сутичках з поліцією.

Учасники акції протесту після розгону силовиками вирішили знову зібратись на протест ввечері 10 серпня.

Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактами масових заворушень в Мінську і насильства відносно співробітників міліції. Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на главу СК республіки Івана Носкевича. Фігурантам загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

Більше подробиць про протести в Білорусі у день президентських виборів- у сюжеті ТСН