Водоканал у Тернополі 5,5 млн грн витратив на оновлення каналізації (Відео, Фото)

kuzma015,5 мільйона гривень не пошкодувало КП “Тернопільводоканал” на модернізацію каналізаційної насосної станції, що на вулиці Галицькій.

Гроші – кредитні. Та повернеться вкладене дуже швидко, запевняють комунальники. Завдяки новому обладнанню, сподіваються використовувати енергії на 30-40% менше, телеканалу TV-4.

Читайте також. Суд скасував рішення Тернопільської міської ради про Народну Раду

– Старе обладнання, яке було тут, споживало близько 7,5 тис. кВат електроенергії, – каже Сергій Надал, міський голова Тернополя. – Тепер ми розраховуємо мати – у межах 4,5 тис. кВат. Якщо перевести це в гроші, то не менше 100 тисяч економії для підприємства в місяць. Угоду уклали таким чином, що ми маємо можливість відтермінувати платежі на три роки. Фактично за рахунок економії ми будемо мати можливість розрахуватися за придбане обладнання.

Читайте також. “У Тернополі буде площа Героїв Євромайдану”, – запевнив міський голова

Каналізаційну насосну станцію будували для заводу “Текстерно”. Згодом вона перейшла у комунальну власність міста. У 1981 році ту станцію модернізували. Але обладнання вже застаріло, а кількість стоків із промислового району міста суттєво зменшилася. Майже 2,5 року у “Тернопільводоканалі” реалізовували проект осучаснення обладнання на насосній станції.

Тепер уся система – автоматизована, а роботи з оновлення обладнання завершені. Обслуговує оновлена КНС промисловий район комбайнового заводу, «Текстерно», мікрорайони «Сонячний» і «Канаду», а також вулицю Бродівську. Тернополяни, пояснює директор “Тернопільводоканалу” Володимир Кузьма, видимих ознак оновлення не помітять, але новація – дуже важлива для роботи підприємства загалом.

Читайте також. Керівник Тернопільської міліції та весь його відділ працюють на “трієчку” – результати переатестації (Відео)

– Каналізаційні стоки після того, як виходять з будинку, для людей – невидимі. Але для нашої системи  оновлення гарантує суттєве покращення надійності і роботи та суттєве зменшення споживання електроенергії, що впливає на перспективне не здешевлення тарифу, – каже Володимир Кузьма. – Йдеться про перспективне зменшення навантаження на тариф. Бо не буде потреби витрати, які йшли на електроенергію, закладати у нього.

Представник профільного міністерства розповів, не кожен обласний центр може дозволити собі таке оновлення насосної станції.

Читайте також. Тернопільський “Паспортний сервіс” щодня обслуговує майже 100 клієнтів (Фото)

– Я можу так перерахувати серед таких водоканалів-лідерів – Вінниця, Рівне, Луцьк, Тернопіль, – каже Сергій Дзезик, начальник управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. – Тобто, це – одні з найкращих водоканалів, де дійсно проводять модернізацію.

Довідково. Малі насосні станції у Тернополі вже всі модернізували. На черзі – каналізаційна насосна станція на вулиці Шептицького.