Водохреще: мокрий сніг не злякав мера Тернополя і його друзів-свободівців (Фото, Відео)

P1190014-nУ воду, що сьогодні, 19 січня, мала не більше 8 градусів за Цельсієм, разом пірнуло мало не все керівництво Тернопільської міської ради. Мера підтримали його колеги по партії ВО «Свобода».

Нагадаємо, на Водохреща Сергій Надал і депутати купаються традиційно. Проте занурення у крижану воду цього разу відбулося не на Тернопільському ставі, а у водоймі, яку у Тернополі називають «моржатник». У цьому місці постійно купаються місцеві прихильники моржування.

Читайте також. Не треба боротися з емоціями, краще їх – вивчати, радить психолог

– Не пам’ятаю, щоб ми пірнали під дощем із мокрим снігом, – каже голова клубу «Нептун» Роман Петришин. – Бувало таке, що занурювалися люди у воду і при 30 градусах морозу, і при менших «мінусах». Погода сьогодні здивувала. Вода має зараз десь вісім градусів…

57-річний «морж» виглядає значно молодшим за свій вік і стверджує, що «дасть фору 30-річним». Чоловік каже, що почувається абсолютно здоровим, саме завдяки моржуванню. Дехто з тернопільських «моржів», за словами пана Петришина, прийшов у клуб, бо мав серйозні проблеми, а тепер вони ні на що не скаржаться.

– Ця вода – дійсно цілюща, вона має благодатну силу, – каже отець Миколай – священик Української автокефальної церкви. – Такі цілющі властивості вона зберігає упродовж року. І лікувати нею можна як тілесні хвороби, так і духовні.

Водохреще, або ж по-церковному – Богоявлення, уже в самій назві має головне тлумачення свята, пояснює отець. Тобто йдеться про те, що Господь з’являється людині. ТОж цей день є, по суті, символом примирення Бога з людиною.

Читайте також. Тернопілля готує до ювілею ОУН літературно-тематичні вечори

Приємно, що влада у цей день – разом із усіма людьми, які є християнами, – додає священик.

Слідом за очільником міста у воду ставка, що в парку «Топільче», ризикнули пірнути із десяток депутатів міської і обласної рад. Були там і представники обласної молодіжної організації «Сокіл». Пірнали, звісно, і звичайні тернополяни. Щоправда, жінок, принаймні вранці, наш кореспондент не помітив.

– Звичайно, я вірю в те, що ця вода – цілюща, – каже керівник міської організації ВО «Свобода» Роман Навроцький. – Тому завжди намагаюся пірнати на Йордан у воду. Почуваюся – чудово! Це такий приплив сил та енергії, що словами не передати…

Додамо, що перед тим, як мер із колегами мав пірнути у ставок, працівники парку ретельно почистили всі доріжки навколо водойми. Причому ледь встигли це зробити до початку “владного” занурення.