Водіїв у Тернополі спонукають звертати більше уваги на пішохідні переходи (Відео)

світлоУ Тернополі облаштували додаткове освітлення пішохідних переходів на центральних вулицях.

Воно, як кажуть у комунальному підприємстві «Тернопільськсвітло», спрямоване лише на «зебру» і відрізняється від вуличного кольором. Тому в темну пору доби допоможе пішоходам краще орієнтуватися, де їм переходити вулицю, а водіям – звертати більше уваги на переходи.

Читайте також. У Тернополі додатково освітили 14 пішохідних переходів

Кожна із трьох “зебр” на вулиці Київський у Тернополі – з обновками. Над ними, крім вуличних ліхтарів, – додаткові лампи. Безпека пішоходів – понад усе, вирішили міські чиновники і взялись облаштовувати додаткове освітлення пішохідних переходів. Об’їздили місто і склали список. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Світильники «Тернопільміськсвітла» розміщені високо і освічують вулицю. А людей, які переходять вулицю, особливо - у вечірній час і ще й в таких умовах, як дощ, вітер чи туман, людей не видно, – розповів директор КП «Тернопільміськсвітло» Олег Ліхіцький.

Читайте також. У Тернополі встановили 10 нових світлофорів, на черзі — ще 31 (Фото)

У «Тернопільміськсвітлі» кажуть, що додаткові світильники обладнали спершу у тих місцях, де у темний період доби - жвавий рух транспорту та багато пішоходів, тобто на центральних вулицях: Руській, Бережанській, Київській, Тарнавського, проспектах Злуки та Бандери тощо. Оптика у таких лампах – вузька, тобто спрямована на «зебру». Споживає така лампа стільки ж електроенергії, як і звичайна вулична, кажуть комунальники. Освітлювальні прилади на сонячних батареях, які давно використовують в Європі, для нас поки що – надто дорогі, каже Олег Ліхіцький.

– У нас є один пішохідний перехід на вулиці Микулинецькій, у кінці дороги. Знак «пішохідний перехід» освічується лампами і живиться від сонячних батарей. Друге місце – вулиця Об’їзна на перехресті з Микулинецькою. Там теж ми з двох сторін поставили такі знаки, які освітлюються завдяки сонячним батареям.

Довідково. Загалом за 2013-й та 2014 роки освітили майже 60 пішохідних переходів. План на 2015-й – ще майже 30.