Вода з джерел – під забороною, зате є бювети (Фото)

P4100036-nУтриматися від споживання води із джерел у парках Національного відродження і “Топільче” закликають тернополян медики.

Читайте також. Під час Великодня рятувальники працюватимуть у посиленому режимі (Фото)

– Дані джерела є поверхневими і збирають воду у верхніх шарах ґрунту. В умовах міста туди можуть потрапляти шкідливі речовини та бактерії. Також наявний доступ до джерел тваринам, у тому числі гризунам, які можуть бути переносниками збудників інфекційних, – повідомили “7 Днів-Україна” у міськвідділі Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України.

Насправді ці джерела є швидше ландшафтною окрасою парків Тернополя і вони не мають ні офіційної документації, ні статусу джерел питного водопостачання. Відтак не здійснюють їх планову дезинфекцію та відомчий лабораторний контроль якості води.

Читайте також. До кладовища у Підгородньому їздитимуть усі автобуси №№11, 27, 30

Натомість випити води у спекотний день тепер можна у капличці поблизу Архикатедрального собору.

Нагадаємо, що відкрили цей бювет на храмовий празник 22-23 грудня 2013 р. Вмикали його і на Водохреща. Будували каплицю більше року. Аби не закривати будівлю собору, місцину зробили наче «невагомою» – купол на чотирьох колонах. На резервуарі для води є табличка, де вказаний графік роботи, там йдеться: набрати воду можна щодня з квітня до жовтня (з 7 год. до 23-ї). Доступ до бювету – вільний для усіх тернополян і гостей міста.

Довідково. У Тернополі діють ще два бювети: на «Дружбі», вул. Орлика,  а також – біля Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ КП (просп. Злуки).