
У ніч на 31 березня український парламент прийняв у цілому законопроєкт, що дасть старт ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні.
Прийнятий законопроєкт №2178-10 передбачає запуск ринку землі в Україні у липні наступного року.
Відповідно до прийнятого закону, з липня 2021 року купувати землю сільгосппризначення зможуть фізичні особи-громадяни України. Вони зможуть купити не більше 100 гектарів в одні руки.
Українські юридичні особи зможуть купувати землю з 2024 року в обсягах не більше 10 тисяч гектарів в одні руки.
Продаж української ріллі іноземцям закон забороняє. Ця норма може з’явитись за підсумками референдуму, який ще мають провести в Україні.
Загалом законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні підтримали 259 народних депутатів: “Слуга народу” – 206 голосів, “Європейська солідарність” – 23, “Голос” – 13, “Довіра” – 12, Позафракційні – 5, “ОП-ЗЖ” – 0, “Батьківщина” – 0, “За майбутнє” – 0.
Законопроєкт, проти якого раніше виступала, підтримала частина опоциції. Так, у фракції “Європейська солідарність” заявили, що проголосували “за”, оскільки при розгляді законопроєкту поправки від фракції були враховані.
“Ми зберегли українську державну землю, ми зберегли комунальну власність”, – сказав за підсумками прийняття закону п’ятий президент України народний депутат Петро Порошенко.
Різко проти законопроєкту висловилась фракція “Батьківщина”: лідер фракції заявила, що оскаржить прийняття закону в суді.
“Ми доб’ємося в Конституційному суді визнання цього закону неконституційним”, – заявила Юлія Тимошенко.
Всі подробиці, як після двох місяців розгляду тисяч поправок за одну ніч ВР завершила розгляд і прийняла законопроєкт про ринок землі в Україні, – у сюжеті 5 каналу