Власник сонячної електростанції із Житомирщини розповів, як можна мати з цього зиск і заробляти гроші (Відео)

фото: Житомирська ОДА
фото: Житомирська ОДА

Родина Остропольських із с. Громада Любарського району скористалася ініційованою головою ОДА Ігорем Гундичем програмою підтримки встановлення сонячних електростанцій. За встановлені на даху будинку та в саду панелі сім’я за декілька тижнів одержала максимальну компенсацію з обласного бюджету – 50 тис грн, пише сайт Житомирської ОДА.

Сонячна електростанція родини із Житомирщини виробляє електроенергії, якої б вистачило на 20 житлових будинків.

Про це повідомив власник станції Сергій Остропольський під час спілкування із головою Житомирської облдержадміністрації Ігорем Гундичем.

«Якщо будинок використовує 200 кВт у місяць, то 20 будинків я зможу забезпечити електроенергією з сонячної електростанції. Тому ми без обмежень користуємося електроенергією, а залишки продаємо до загальної мережі», – повідомив Сергій Остропольський, який встановив станцію за обласною програмою.

Голова ОДА Ігор Гундич особисто контролює, як діють впроваджувані на території області програми і чи задоволені ними люди.

«Програма підтримки сонячних електростанцій – одна із тих, які дуже швидко показали результат. Маємо вже 102 сонячні станції на приватних домоволодіннях, а також є й нові бажаючі. Сонячні електростанції дають можливість не тільки забезпечити себе електроенергією, а й продавати її державі за «зеленим тарифом». Так ми робимо населення енергонезалежним», – підкреслив голова ОДА Ігор Гундич.

Житомирщина стала першою областю в Україні, яка запровадила програму підтримки сонячних електростанцій, компенсовуючи 20% (в межах 50 тис. грн) від вартості обладнання.

Із 102 таких станцій 2 найпотужніші – по 30 кВт – розташовані у Любарському районі.