“Власності Московський патріархат в Україні не має”, – Філарет сказав, що буде з двома лаврами

ф1Після надання томосу і створення в Україні єдиної помісної православної церкви храми, які зараз використовує УПЦ МП, перейдуть помісній церкві.

Про це заявив глава УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, передає прес-служба УПЦ КП.

Читайте також: Єдина помісна церква в Україні: все, що треба про це знати (Відео)

Серед храмів, які втратить УПЦ МП, будуть і дві лаври – Києво-Печерська і Почаївська, – переконаний Патріарх УПЦ КП.

“Справа в тому, що жодної власності Московський патріархат в Україні не має. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність у користування Української церкви Московського патріархату. Але коли буде тут українську церкву визнано, то лавру – і одну, і другу – передадуть українській церкві. Тому що це українська святиня”, – сказав Філарет.

Читайте також: Автокефалія: чому Україна має історичне право на єдину помісну православну церкву (Відео)

Він підкреслив, що Росія і Московський патріархат жодного стосунку до цих святинь не мають, як і до багатьох інших церков, які використовують в Україні.

“Ті парафії, які побудували свої храми за власний рахунок, то це власність цих парафій, а не Росії”, – зазначив Філарет.

Читайте також: «Вселенський Патріархат на вашому боці», — виступ представника Патріарха Варфоломія у Києві про надання Томосу Українській православній церкві (Відео)