Влада Нідерландів виплатить компенсацію за скасовані через Covid-19 концерти. Відома сума

Фото: EPA/UPG

За скасовані через спалах коронавірусу концерти їх організатори в Нідерландах можуть отримати стовідсоткову компенсацію збитків.

Уряд Нідерландів виділяє додаткові 135 мільйонів євро для компенсацій концертному бізнесу у зв’язку з несподіваним скасуванням заходів через новий спалах у країні епідемії Covid-19. Про це з посиланням на NOS, повідомляє “Європейська правда“.

Кошти можуть бути виділені організаторам, які змушені були скасувати заплановані на найближчий час концерти й фестивалі. При цьому, якщо досі їм компенсували 80% втрат, зараз йдеться навіть про повну компенсацію. У зв’язку з невизначеністю, організаторам дають значний термін для подачі заявки для отримання компенсації. 

Організацію багатоденних подій та фестивалів у Нідерландах заборонили 9 липня щонайменше до 14 серпня. Це викликало обурення в концертній індустрії: представники галузі наполягають, що події можна проводити, якщо дотримуватися заходів безпеки, а тотальна заборона є надмірною.

Читайте також: У світі змінився лідер за найактивнішим поширенням коронавірусу (Таблиця)

Приріст заражень Covid-19 в країні "злетів" всього за кілька днів. Ще 6 липня показники вперше з початку літа перевищили 2 тисячі випадків за добу, а 10 липня - вже понад 10 тисяч. У результаті число випадків захворювання на коронавірус у Нідерландах за тиждень зросло на понад 500%.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте визнав, що уряд допустив помилку, занадто швидко послабивши карантин кінці червня. Нічні клуби в країні знову закрили, а для ресторанів і барів повернули частину обмежень.