Влада на Тернопіллі переконує, що і надалі дбатиме про захист інтересів інвалідів

img_0026Створення комфортних умов для людей з обмеженими можливостями – пріоритет обласної влади, стверджують на сайті ОДА.

Упродовж 2007-2014 років департаментом архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження облдержадміністрації, провели та продовжують роботу із забезпечення безперешкодного доступу осіб із обмеженими фізичними можливостями до нових об`єктів, об`єктів реконструкції та капітальних ремонтів існуючих будівель та приміщень закладів культури та охорони здоров’я, навчальних закладів, об’єктів житлового та громадського призначення, в тому числі із забезпечення житлових об’єктів засобами проводового радіомовлення.

Читайте також. Тернопілля вже прийняло 2436 переселенців з Криму та зони АТО

Про це повідомив директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження облдержадміністрації Володимир Харченко під час робочої наради із виконувачем обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іваном Крисаком 30 грудня.

Виконувач обов’язків голови обладміністрації зауважив, що питання соціального захисту та створення комфортних умов для людей з обмеженими можливостями – пріоритет обласної влади.

- Спільно з Управлінням Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області департамент здійснює низку організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання діючого законодавства, державних стандартів, норм і правил щодо виконання життєво необхідних заходів, які враховують потреби інвалідів та інших маломобільних груп населення при проектування та будівництві, - наголосив Володимир Харченко.

Читайте також. Тернопільська міськрада «відхрестилася» від соціальних карток – відправляє в «Укрсиббанк»

За його словами, про хід виконання державних програм щодо створення оточуючого безбар’єрного середовища, окремі результати роботи, проблеми та можливості їх вирішення департамент щоквартально, щопіврічно та щорічно звітує перед обласною державною адміністрацією та Мінрегіонбудом України.

- Однією з досі не вирішених проблем є відсутність в області комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур при обладміністрації, - продовжив чиновник. - Впродовж останніх двох років ми просимо Голову Національної Асамблеї інвалідів України Валерія Сушкевича надати пропозицію щодо кандидатури від Національної Асамблеї інвалідів України або іншої громадської організації інвалідів за рекомендацією Національної Асамблеї інвалідів України  до складу комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур при обласній державній адміністрації. Однак і досі це питання залишилося не вирішеним.

Відтак Іван Крисак сказав, що цю проблему візьме на особистий контроль.

Софія Левицька