“Влада дала наказ кидати у людей гранати!” – голова Тернопільської облради Василь Хомінець

P1190030-nГолова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець звернувся до краян з нагоди подій, що сьогодні, 18 лютого, відбуваються у Києві.

Він вважає, що слід негайно припинити насильство. Без будь-яких умов влада повинна сісти за стіл переговорів за участю авторитетних посередників Ради Європи, повідомляє сайт обласної ради.

Читайте також. Розблокували Тернопільську ОДА – “губернатор” Валентин Хоптян задоволений

Подаємо повний текст звернення:

«Нині, як ніколи раніше, знову актуальне для нас слово Великого Кобзаря: «Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»

Україна опинилася на межі внутрішнього військового конфлікту. Цинізм нинішньої влади вражає. Під час переговорного процесу, коли активісти пішли назустріч і звільнили приміщення органів влади, влада намагається втопити в крові мирну ходу народу до свого парламенту. Гинуть люди, сотні поранених, а найвищі органи влади віддають злочинні накази на кшталт найжорстокішим тиранам чи окупантам – кидати у людей гранати, стріляти.

Читайте також. Тернопіль: людям, які хочуть їхати до Києва, порадили взяти засоби самозахисту, документи, теплі речі

Скільки ще патріотів мають бути покаліченими, скільки загинути, щоб владне угрупування, яке давно вже втратило легітимність, адекватно оцінило ситуацію? Адже усе розпочиналось із мирних протестів з піснями та музикою. Люди вийшли, щоб їх почули, та намарне. На голос власного народу керівники держави відповіли кулями. Ситуація щоразу дедалі більше радикалізовувалася.

Очільники держави не чують і не бачать, а найімовірніше, не здатні зрозуміти щире прагнення нації до вільного, гідного, цивілізованого життя. Вони не вірять, що під беркутівські кулі та гранати за демократичну Україну свідомо йдуть ліпші сини українського народу, що ніхто нікому не платить, що люди вийшли не за чергового політика, а за себе, за кращу долю своїх дітей.

Вважаю: негайно має припинитися насильство і без будь-яких умов влада повинна сісти за стіл переговорів за участю авторитетних посередників Ради Європи.

Читайте також. У Тернопільській ОДА миють і прибирають – майданівці “здають” будівлю (Фото)

Ми вже не раз заявляли:  ми засуджуємо насильство. Ми звертаємось до влади: Україна – не бандформування, не тоталітарна секта! Ми – вільна, демократична країна, принаймні прагнемо стати такою. Пам’ятаймо: людське життя – безцінне, тому – недоторканне!

А ще нагадаю: за всі вчинки рано чи пізно доведеться відповідати, а за все зроблене доведеться платити, як  перед судом людським, так, і це неминуче, – перед судом Божим!

Нині, дорогі краяни, як ніколи раніше, знову актуальне для нас слово Великого Кобзаря: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»