Візовий режим між Україною та Росією – думки тернополян

візаВізовий режим між Україною та Росією може бути виправданий, вважає більшість тернополян. Хоча люди визнають, що це ускладнить життя заробітчанам.

Читайте також. Тернопіль думав, як позбутися “постмайданівського” стресу і жити далі

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України (РНБО)два дні тому провела засідання, на якому ухвалила низку рішень, які можна трактувати як реакцію Києва на підписання у Росії закону про приєднання Криму до РФ. МЗС, зокрема, доручили запровадити візовий режим з РФ.

– Тут треба сім разів відміряти, і раз відрізати, – наголосив, коментуючи введення новації, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Читайте також. Проблем не варто соромитися – їх треба навчитися вирішувати, – психотерапевти (Фото, Відео)

Думки тернополян з цього приводу

Володимир Курило, юрист:

- Як я ставлюся до введення візового режиму для росіян? Негативно, оскільки це фінансових виграшів для України не принесе. Крім того, погіршить становище наших заробітчан, оскільки відповідні дії щодо введення візового режиму для України слід чекати і від Росії. Зате посилення митного контролю щодо осіб, які їдуть з РФ до України, я ставлюся позитивно.

Назар Зелінка, громадський діяч, член «Пласту»:

- Наразі мова йшла про введення візового режиму для в'їзду на територію України для громадян Росії. Про введення візового режиму для в'їзду на територію Росії для громадян України я не чув. До прикладу, для громадян ЄС і США до України безвізовий режим, а для українців у США і ЄС - візовий. Тому введення візового режиму з Росією зовсім не означає, що українцям для поїздки в Росію потрібна буде віза.

Зоряна Удич, викладач педагогічного вишу:

- Зважаючи на напружену ситуацію між нашими країнами, я - за введення візового режиму. Звичайно, він ускладнить перетин кордону. Але безпека наших громадян має стати пріоритетною нині.

Олена Дейнека, доцент кафедри міжнародної економіки та маркетиингу у Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій:

- Однозначно на питання про введення візового режиму відповісти не можна, оскільки сам факт його введення свідчить про погіршення стосунків між країнами. Зазначу, що весь цивілізований світ йде шляхом лібералізації відносин, тобто зменшення митних тарифів, спрощення візового режиму тощо. Проте сьогоднішні дії РФ проти України не можна вважати цивілізованими. Якщо між країнами триває війна, а окупація та незаконна анексія є її появами, потрібні непопулярні і часто нестандартні заходами.

Вважаю, що загарбницька політика сусідньої держави вимагає від нас сьогодні і надалі лімітації кордонів, будівництва повноцінної прикордонної інфраструктури, введення жорсткого пропускного режиму. Треба пам'ятати, що між нами війна і до повного вичерпання цього потрібно максимально відповідально охороняти кордони нашої країни. Майбутнє покаже, чи буде виправданим візовий режим і яким він буде. Проте зараз не варто сподіватись на великий двосторонній потік громадян, а тому візовий режим може бути виправданий.

Ганна Осадко, мисткиня, літературний редактор видавництва:

- Я не політолог і, можливо, моя відповідь надто емоційна, та я цілком підтримую введення візового режиму з Росією. А що чимало там заробітчан, то їх ще більше в Італії, Іспанії тощо. І потреба візи у країни Заходу аж ніяк не перешкоджає тим, хто хоче мандрувати чи працювати. Чому Росія має бути винятком? Якби наші кордони були міцними, якби російські політичні туристи та «зелені чоловічки» мусили брати візу, то, ймовірно, політична ситуація зараз була б іншою.

Олег Вітвіцький, громадський діяч, депутат міської ради:

- До введення візового режиму з Росією ставлюся абсолютно позитивно. Думаю, кількість українських заробітчан в Росії різко зменшиться, а незабаром ми будемо їздити, нехай і з візами, у нову Росію, без Путіна!

Довідково. Не слід поспішати ані із запровадженням візового режиму з Росією, ані з переходом до поїздок до Російської Федерації за закордонними паспортами, озвучив таку позицію прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка Урядовий портал.

Арсеній Яценюк нагадав, що Росія сама неодноразово порушувала питання про поїздки за закордонними паспортами та запровадження візового режиму в СНД. Тому навряд чи подібна ініціатива з боку України буде ефективною з точки зору впливу на Російську Федерацію. Натомість проблема має важливий гуманітарний вимір для самої України, бо у збереженні безвізового режиму зацікавлена дуже велика кількість громадян України, в першу чергу на Сході та Півдні нашої держави, які їздять в Росію на заробітки чи мають родинні стосунки по той бік кордону.