Вірусологи зробили невтішний для українців прогноз щодо грипу

ф1Захворіти на грип, що вияивться у новому штамі, цього епідсезону може більше українців, як минулого.

Вірусологи очікують, що цього року в Україну прийде новий штам вірусу грипу – Н3N2 штам Гонконг. Про це під час прес-конференції заявила завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко.

“Ми очікуємо на штам Н3N2 “Гонконг”, який з’явився у 2014 році. Що характерно для цих вірусів – вони викликають за рівнем захворюваності більш інтенсивні епідемії, ніж інші”, – зазначила вона.

При цьому Мироненко підкреслила, що вірусологи не чекають на штам Н1N1 “Каліфорнія”, який побутував в Україні минулого року.

Перші випадки захворювання на грип в Україні можуть бути зафіксовані із початком грудня, епідемія очікується в другій половині січня, або на початку лютого.

"За термінами, коли ми це очікуємо (епідемічний поріг захворюваності на грип, - ред.), він нам робить сюрпризи під Новий рік. Але циркуляція може розпочатися вже в грудні місяці. До епідемічного порогу цей процес може дійти в другій половині січня, або на початку лютого", - сказала Алла Мироненко .

При цьому вона припустила, що перші випадки ураження грипом можуть бути вже на початку грудня.

"Людей може захворіти більше, ніж минулого року. Не буде таких тяжких випадків, але у людей похилого віку і маленьких дітей, тих, хто вперше зустрічається з цим вірусом, може бути ускладнення у вигляді пневмонії", - зазначила вірусолог, додаючи, що названі категорії людей мають бути найбільше захищеними.

При цьому Мироненко підкреслила, що у минулому році чисельність хворих на грип була більшою, ніж у попередні роки.

"П’ять останніх років були не такими тяжкими, як попередня наша епідемія грипу, яку ми пережили минулої зими. Це пов'язано з тим, що провідним збудником був саме штам Н1N1 "Каліфорнія", який має властивість викликати важкий перебіг захворювання у молодих дорослих", - сказала вона.

Нагадаємо, попередня епідемія грипу в Україні  забрала життя 370 людей. У більшості хворих було визначено вірус грипу типу А(H1N1).