Ввімкнули лампочки на стадіоні легко – в Ахметова прокоментували дії бойовиків з “націоналізації” майна і “Донбас Арени”

Ані до “Донбас Арени”, ані до спортивної бази ФК “Шахтар”, ані до пунктів роздачі і складів гуманітарної дпомоги фонду “Поможем” в окупованому Донецьку озброєні бойовики нікого не пускають. Про це сьогодні на брифінгу заявили представники ФК “Шахтар” та гуманітарного фонду Ахметова.

Ахметов-штаб Поможем не работаем оголошення на дверях

“На цей момент всі виходи «Донбас Арени» заблоковані. Співробітники не допускаються. Дозволений доступ тільки черговим зміни, які навчені реагувати в разі НП на арені, – розповів генеральний директор ФК “Шахтар” Сергій Палкін, пише footboom.com. – Також озброєні люди проникли на територію футбольної бази «Шахтаря» в Кірша. Опечатано все майно, все перекрито, доступу на базу зараз немає… Що стосується дитячої школи, то був тиск і з цієї сторони. Але поки, слава Богу, навчально-тренувальний процес діточок триває, втім, у будь-який момент ситуація може змінитися”.

Прокоментував Палкін і те, що бойовики ввімкнули підсвітку “Донбас Арену”.

“Запалити лампочки на стадіоні – це легко. Це може зробити будь-хто. Найскладніше побудувати цей стадіон. І ми знаємо, хто вклав у цей стадіон своє серце, душу і кошти. Читав, що для деяких світло на «Донбас Арені» стало схоже на перемогу. Я ж вважаю, що найголовніша перемога буде тоді, коли повернеться в Донецьк «Шахтар», коли там знову прозвучить гімн Ліги чемпіонів, коли стадіон буде заповнений уболівальниками. На жаль, ця ситуація віддаляє цей момент… Зауважу, що аварійних ситуацій на «Донбас Арені» на цей момент немає, зараз там відбувається повни опис майна людьми, які захопили стадіон, – сказав гендиректор ФК “Шахтар”.

Читайте також: Знак наруги окупантів дає привід пишатись Україною: як зараз світиться «Донбас Арена» (Відео)

Представники Фонду Ахметова “Поможем” заявили, що “Донбас Арена” – це не тільки стадіон, а й логістичний центр штабу, на якому відбувається прийом продуктів, формування наборів, розподіл за пунктами видачі. Тому без розблокування «Донбас Арени» Гуманітарний штаб не зможе відновити свою діяльність.

Директор Гуманітарного штабу Олександр Вишняков уточнив, що вони не знають, що зараз відбувається з заблокованим майном Штабу.

«Поки робота Штабу заблокована, співробітники не можуть виконувати роботу, надавати допомогу нужденним, у нас немає доступу до наших приміщень. На момент блокування на “Донбас Арені” і в пунктах видачі залишалося 75 тис. наборів виживання для дорослих і дітей. У нас немає доступу до документації, до брендованого одягу. Тому ми сьогодні не можемо видавати набори, за допомогою яких вони можуть вижити», – сказав Вишняков.

«Ми не розуміємо підстав для блокування роботи Гуманітарного штабу, ми не отримували жодних претензій. Всі ці 2,5 роки ми надавали допомогу, доставляли її під обстрілом, ми проходили там, куди не їхали інші місії. Сьогодні вперше за весь час роботи Гумштабу люди не можуть отримати допомогу», – констатував Вишняков.