Військовий волонтер вказав на ризики для ЗСУ при розведенні військ на Донбасі

Фото - УНІАН
Фото – УНІАН

Від розведення військ на Донбасі мир там не настане, а українські військові втратять стратегічні позиції, які вже обладнали на зиму.

Про такі наслідки розведення військ на Донбасі, яке має початись, за Мінськими домовленостями, 7 жовтня, написав на своїй сторінці у Фейсбук військовий волонтер Роман Донік.

“У Золотому за відведенням ми відходимо на 1 км у низину, а бойовики відходять на 50 метрів. На дорогу. І вони на 80 метрів вище за нас”, – звернув увагу Донік на втрату українськими бійцями стратегічних позицій і перевагу, яку отримують російські окупанти від розведення сил на цій ділянці фронту.

Крім того, підкресли військовий волонтер, після розведення сил у Золотому українські бійці опиняться у бойовиків, як на долоні, бо належно обладнаної лінії оборони за кілометр у тилу від передової не мають.

"Позицій немає. У поле відводити людей?" - звернув увагу на проблему військовий волонтер.

Роман Донік нагадав, що за правилами розведення перед його початком на цій ділянці фронту "7 днів тиші повинно бути", а бойовики цього уже не дотримались.

Тому, наголосив Роман Донік, Україні, маючи досвід невиконання бойовиками вимог Мінська, не варто поспішати за будь-яку ціну відводити війська біля Петрівського і Золотого.

Читайте також: В ОБСЄ назвали дату початку розведення сил у двох точках лінії розмежування на Донбасі

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», про 7-ме жовтня як про дату початку розведення військ на двох ділянках фронту біля Золотого і Петрівського сторони домовились 1 жовтня на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Зривати ці домовленості обстрілами російські окупанти почали одразу. За повідомленням Міноборони України, 2 жовтня під Золотим бойовики тричі провели обстріли зі 120-х мінометів.

Читайте також: Бойовики загострюють ситуацію у місцях майбутнього розведення сил на Донбасі

Таким чином російські окупанти старт розведення сил біля Золотого 7 жовтня своїми діями поставили під сумнів.

Читайте також: Міноборони України пояснило умови розведення військ у двох точках Донбасу і обставини припинення процесу

Міністерство оборони України, назвавши умови розведення військ біля Золотого і Петрівського, наголосило, що якщо якась зі сторін умов не дотримається, то розведення сил на цих ділянках фронту буде припинено.