Військовий волонтер розкритикував ідею Зеленського про одностороннє відновлення мосту в Станиці Луганській

Роман Донік. Фото — Фейсбук
Роман Донік. Фото — Фейсбук

Відновлювати в односторонньому порядку зруйнований під час бойових дій міст у Станиці Луганській Україна не може, бо бойовики його знову і знову знищуватимуть обстрілами, і видатки на зведення цього мосту стануть даремною витратою  великих грошей.

Про це, коментуючи заяву Президента України про готовність України почати відновлення мосту в односторонньому порядку, написав у Фейсбук військовий волонтер і громадський діяч Роман Донік.

“Поки йдуть бойові дії, нічого з інфраструктури відновлювати не можна. Тільки житло людям”, – підкреслив волонтер.

Донік пояснив, що будівництво в зоні реальних бойових дій – це не тільки марна витрата грошей, а й можливість для корупціонерів нажитись на видатках із держбюджету, цільове використання яких визначити буде практично неможливо.

“Будувати, руйнувати і списувати гроші. Ми ніби будемо будувати, бойовики будуть руйнувати. Ці процеси неможливо проконтролювати. Це улюблені теми корупціонерів”, – підкреслив Донік, навівши приклад двох воєн у Чечні, де на “відновлення” однієї і тієї ж школи гроші списували по кілька десятків разів.

“Це тема всіх відновлень інфраструктури в зонах ведення бойових дій”, – зазначив Донік.

Читайте також: Розведення сил біля Станиці Луганської: Тука навів факти, що насторожують (Схема)

Крім того, наголосив волонтер, відкритим залишається і питання, хто саме буде відновлювати міст у зоні бойових дій Донбасу – військові чи цивільні. Українським військовим відновлення цього мосту не потрібне, бо міст не має для бійців ЗСУ стратегічного військового значення, навпаки – робить більшим ризик проникнення ворога на підконтрольний Україні берег Сіверського Донця. Цивільні ж будівельники зводити міст під ризиком ворожих обстрілів не погодяться, певен військовий волонтер.

“В 2015 році, коли будували 1-3 лінії оборони, цивільні підрядники відмовлялися працювати там, де могло прилетіти. Життя дорожче. Будували бригади (ЗСУ – ред.) своїми силами. Іноді під ураганним вогнем. Тому що це було питання виживання. А зараз заради чого Зеленський збирається покласти хлопців на будівництві моста, який нам не потрібен?” – резюмував волонтер ЗСУ Роман Донік.

Читайте також: Зеленський поставив російським окупантам Донбасу ультиматум: «Будемо чекати тиждень» (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», після розведення військ у Станиці Луганській в кінці червня цього року Президент України, відвідавши місце розведення сторін, 8 липня заявив, що якщо бойовики в рамках відведення сил не заберуть свої колишні конструкції біля мосту в Станиці Луганській за тиждень, Україна в односторонньому порядку почне зводити новий міст через Сіверський Донець.

Читайте також: Бійці ЗСУ показали свої нові крайні позиції після розведення сил біля Станиці Луганської (Відео)

Очільник бойовиків самопроголошеної “ЛНР” Леонід Пасічник на це попередив, що будь-які односторонні дії України з початку відновлення мосту бойовики будуть розцінювати як агресію і відкриватимуть вогонь.