Військовий оглядач пояснив, чому сили АТО не можуть зайняти позиції у Водяному і Заїченко

Українські військові не можуть зайняти позиції в селах під Маріуполем, у які днями увійшли бойовики “ДНР” і з яких учора до вечора вийшли. Крім того, у таких військових позиціях сил АТО нема стратегічної потреби, але є з військової точки зору ризик. Про це написав на своїй сторінці у соцмережі військовий оглядач і автор сайту “Петро і Мазепа” Кирило Данильченко.

На його думку, при взятті Комінтернового, Заїченко і Водяного під контроль ЗСУ, сили АТО отримають відкриті для обстрілу ворога позиції (позиції у Павлополі і Піщевику значно вигідніші), а, по-друге, це буде значне порушення Мінських угод.

Читайте також: Комінтернове, Заїченко і Водяне повернуть Україні до нового року? В АП розповіли про стратегію (Відео)

Крім того, вважає Кирило Данильченко, виключно військова проблематика у цій ситуації занадто тісно переплетена з політичними заявами.

Такі твердження Кирило Данильченко аргументував. Подаємо його допис повністю:

Читайте також: Українські бійці без єдиного пострілу прогнали терористів з Комінтернового (Відео)

"Кожному, хто стежить за ситуацією, відомо, що наші лінії оборони знаходяться по умовній лінії Кальміус - Лебединське - висоти над Широкіно - Маяк.

Будь-кому, хто може відкрити карту буде зрозуміло, чому ми увійшли в Піщевик (Харчовик) і Павлопіль, а не в голий степ, з відкритим флангом. І що нависає населений пункт тільки над ЧСВ (чувство собственной важности - ред.) письменників. І що основні позиції бойовиків в Саханці, прикриті балками і ставками. Від них, до речі, РСЗВ допрацьовує по східних околицях Маріуполя, сюрприз для тих хто врятував місто, очистивши Широкіно.

Майже кожен може поспілкуватися з військовими з сектора "М" (повинні вже бути в соціалках за два роки) і з'ясувати, що з боку Комінтернове регулярно працювали ДРГ, а Заїченко не наше з моменту атаки Новоазовська. Що навесні ми увійшли туди, повісили прапори, а потім, коли почалася рубка в Широкіно і обмін ударами артилерії, відійшли під захист висот.

Загалом конфлікти двох джигітів тривають і гучні заяви про збір РНБО, Антикорупційні форуми, патетичні промови про повернення села з трьома вулицями, виступи Білецького, Азов на другій лінії і раптова дискусія чи потрібні НГУ танки - це такий ритуальний танець хаку і набір очок в політиці.

А хто не зрозумів і почав зливати Маріуполь в сотий раз - переріжте собі кабель, та випийте чаю. І так - оперативна обстановка та конфігурація блокпостів як і раніше не в юрисдикції журналістів і білок-істеричок. Навіть військові в сусідньому секторі не скажуть вам, як краще розмістити ВОП, не бачачи загальної картини.

Але рік готувати інженерну оборону на висотах і за річкою ми почали не для того, щоб за лічені дні до терміну Мінська йти в степ відбивати два села. Тим більше, що ми вже увійшли в сіру зону кількома днями раніше, зробивши плацдарм на східному березі Кальміусу. Піщевик і Павлопіль. Але ЗМІ культурно не помітили. Може Мінськ завадив, а може уриноофтальмологія", - написав Кирило Данильченко.

Комінткрнове-карта з Маріуполем